reklama
reklama
reklama
© tsmc
Przemysł elektroniczny |

TSMC zbuduje fabryki na Tajwanie i być może w Japonii

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing ogłosiła plany budowy dwóch nowych fabryk układów scalonych w Chiayi na Tajwanie. Pojawiają się również spekulacje, że zwiększy ona swoje moce produkcyjne również w Japonii.

Tajwańskie fabryki układów scalonych będą zlokalizowane w Chiayi Science Park w Taibao City. Ich budowa ma zakończyć się do 2026 roku.

CoWoS jest coraz ważniejszą technologią dla TSMC. Proces wielochipowego układania na płytce 2,5D obejmuje wiele matryc obok siebie na krzemowym elemencie w celu uzyskania lepszej wydajności i gęstości połączeń. Pojawienie się generatywnej sztucznej inteligencji zwiększyło popyt na pakiety układów scalonych TSMC CoWoS do tego stopnia, że obecnie stanowią one 7% całkowitych przychodów firmy.

W styczniu TSMC ogłosiło, że chce podwoić produkcję CoWoS w tym roku. Obecnie wszystkie moce produkcyjne TSMC CoWoS znajdują się na Tajwanie. Reuters donosi jednak, że firma zamierza uruchomić zakłady CoWoS również w Japonii.

Takie posunięcie rozszerzyłoby rosnącą działalność TSMC w Japonii, gdzie firma właśnie uruchomiła pierwszą z dwóch fabryk chipów w Kumamoto. Zakład ten ma produkować ponad 100 000 12-calowych układów miesięcznie w różnych technologiach procesowych, od 40 do 6/7 nanometrów.

TSMC jest ponoć zachwycona współpracą z Japończykami. Wszystkie obiekty zostały ukończone na czas, zgodnie z budżetem i przy hojnych dotacjach ze strony japońskiego rządu. Na miejscu jest wiele lokalnych firm, które mają kluczowe znaczenie dla łańcucha dostaw TSMC.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2