reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy w Irlandii

W ciągu najbliższych czterech lat Infineon Technologies planuje znacząco rozszerzyć swoją działalność badawczo-rozwojową w Irlandii, tworząc ponad 100 nowych miejsc pracy w swoich zakładach w Cork i Dublinie.

Miejsca pracy, będące wysoko wykwalifikowanymi stanowiskami inżynierskimi, zostaną podzielone równomiernie między ośrodki badawczo-rozwojowe w Dublinie i Cork i zwiększą całkowitą liczbę pracowników firmy w Irlandii do ponad 300.

"Irlandia jest ważnym ośrodkiem badawczym dla firmy Infineon i jesteśmy zobowiązani do dalszego rozszerzania naszej obecności" – powiedział Martin O'Keefe, dyrektor generalny Infineon Semiconductor Ireland Ltd, w komunikacie prasowym IDA Ireland. "Tętniący życiem irlandzki ekosystem inżynieryjny pozwoli nam stać się centrum doskonałości w zakresie innowacji i badań i rozwoju na potrzeby firmy”.

Inwestycja obejmie również rozbudowę obiektów badawczo-rozwojowych w Cork i Dublinie. Zespoły badawcze firmy w Irlandii koncentrują się na rozwoju IP dla rynku motoryzacyjnego i konsumenckiego. Nowo zatrudnione osoby pomogą w rozwoju nowych technologii i produktów, które będą miały na celu napędzanie cyfryzacji i dekarbonizacji w skali globalnej. 

"W Infineon jesteśmy zaangażowani w aktywne napędzanie dekarbonizacji i cyfryzacji. Jako globalny lider półprzewodników dla przemysłu motoryzacyjnego, kształtujemy przyszłość mobilności dzięki produktom i rozwiązaniom, które sprawiają, że samochody są czyste, bezpieczne i inteligentne" – dodaje Thomas Boehm, Senior Vice President & General Manager, Microcontroller Automotive w Infineon. "Strategiczny rozwój naszego sektora badawczo-rozwojowego w Irlandii ma kluczowe znaczenie dla tej misji, a integracja systemów opartych na półprzewodnikach i sztuczna inteligencja dla wysoce połączonych i coraz bardziej autonomicznych pojazdów należą do głównych trendów".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama