reklama
reklama
reklama
© Mekoprint
Przemysł elektroniczny |

Mekoprint przejmuje Metalwo

Duńska grupa przemysłowa Mekoprint podpisała umowę przejęcia działalności Metalwo, duńskiego dewelopera i dostawcy wysokiej klasy rozwiązań w zakresie interfejsów użytkownika.

Niszowe kompetencje Metalwo idealnie pasują do istniejącego portfolio produktów Mekoprint i ich strategii rozwoju.

Metalwo jest ekspertem w opracowywaniu i produkcji kastomizowanych interfejsów użytkownika i paneli przednich dla ponad 100 high-endowych firm przemysłowych i elektronicznych w północnej Europie. Obejmuje to specjalną niszę w zakresie łączenia wyświetlaczy i rozwiązań dotykowych. 

Produkty firmy są dostarczane jako kompletne mechaniczno-elektroniczne rozwiązania. Wymaga to współpracy z klientami w zakresie rozwoju produktów i know-how z obszarów różnych technologii produkcji i materiałów: od szkła i tworzyw sztucznych po metal.

Przejęcie jest wynikiem owocnego procesu, przeprowadzonego z Nikolajem Bergiem, właścicielem i dyrektorem generalnym Metalwo, który zauważył w Mekoprint szansę na dalszy, długoterminowy rozwój specjalnych nisz firmy.

"Widzimy rosnącą potrzebę rynkową na partnerstwa rozwojowe: od konceptu po wprowadzenie produktu na rynek i efektywnego kosztowo skalowania, co jest znacznie łatwiejsze, gdy jesteś częścią większej firmy. Po przejęciu Seritronic przez Mekoprint w zeszłym roku pojawiła się wyjątkowa okazja do połączenia naszych mocnych stron z korzyścią dla klientów Metalwo i Mekoprint" – mówi Nikolaj Berg w komunikacie prasowym.

Produkcja w Aarhus w Danii zostanie etapowo przeniesiona do zakładu produkcyjnego Mekoprint w North Jutland w Danii.

"Metalwo jest znane jako bardzo elastyczny partner, koncentrujący się na wysokojakościowych i bardzo zaawansowanych, kompletnych rozwiązaniach interfejsu użytkownika. To idealnie pasuje do naszych wzmożonych chęci dostarczania bardziej kompleksowych rozwiązań typu box-build i umiejętności rozwoju produktu. Ponadto Metalwo dodaje nowe technologie w zakresie zaawansowanego frezowania i niszowych rozwiązań z wyświetlaczami dotykowymi, co wyraźnie wzmacnia naszą zdolność do dostarczania kompleksowych rozwiązań" – dodaje Morten E. Lundgreen, dyrektor zarządzający Mekoprint Seritronic.

Dzięki temu przejęciu Mekoprint dotrze do większej liczby klientów i wzmocni swoją pozycję jednego z największych partnerów rozwojowych i dostawców rozwiązań interfejsów użytkownika w Europie.

Anders Kold, CEO Mekoprint, mówi, że przejęcie Metalwo oznacza, że Mekoprint będzie jeszcze silniejszy na rynku, co jest kluczowe w okresie, w którym branża konsoliduje się również na arenie międzynarodowej. 

"Jednocześnie obecnie doświadczamy spowolnienia na rynkach, więc korzystamy z okazji, aby wzmocnić nasz zakres technologiczny, kompetencje i bazę klientów w celu dalszego rozwoju", podsumowuje Anders Kold.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2