reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Innovation
Przemysł elektroniczny |

SK Innovation zamyka Blue Dragon Energy

Koreańska spółka SK Innovation, należąca do SK Group, zlikwidowała swój oddział Blue Dragon Energy – chińską spółkę zależną produkującą baterie. Chodzi o usprawnienie działalności w Państwie Środka.

Wiadomość o likwidacji spółki podano w regulacyjnym dokumencie finansowym w zeszłym tygodniu. Obserwatorzy branży spekulują, że zamknięcie nastąpiło, ponieważ SK Group ma szereg nakładających się interesów w obszarze produkcji baterii w Chinach i musi dokonać konsolidacji.

W 2018 roku SK Innovation zainwestował 65,6 mln USD w 2018 r. w uruchomienie Blue Dragon Energy. Plany zakładały utworzenie fabryki ogniw akumulatorowych, nawiązanie strategicznych partnerstw i inwestowanie w lokalne firmy. Jednak w 2021 roku SK utworzyła własny oddział zajmujący się produkcją akumulatorów.

Wygląda na to, że władze SK Innovation uznały, że działalność obu firm powiela się w zbyt dużym stopniu. I nadszedł czas na konsolidację poprzez zamknięcie Blue Dragon.

"Spółka Blue Dragon Energy była podmiotem zależnym zajmującym się inwestycjami w branży akumulatorów w Chinach. Od 2021 roku SK on również jest aktywny w Państwie Środka. Nastąpiło to po oddzieleniu SK on od SK Innovation. W związku z tym, zabrakło powodu by Blue Dragon Energy działał dalej w ramach SK Innovation" – powiedział rzecznik prasowy firmy.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama