reklama
reklama
reklama
© Mycronic
Biznes |

Zmiana kierownictwa w Mycronic

Evertiq informował wcześniej o możliwym wprowadzeniu na giełdę przez Mycronic spółki Axxon, stanowiącej główny trzon dywizji High Volume. Posunięcie to, jak twierdzi szwedzka firma, stworzyłoby najlepsze możliwe warunki dla Axxon, aby mogła w pełni wykorzystać swój potencjał.

W wyniku przygotowań do ewentualnego wprowadzenia Axxon na giełdę w Chinach, Ivan Li opuści kierownictwo Mycronic – pozostanie jednak na stanowisku szefa Axxon, rdzenia dywizji High Volume Mycronic.

Latem 2022 roku Mycronic ogłosił, że zbada możliwość wprowadzenia Axxon na giełdę w Chinach i wprowadzenia mniejszościowego pakietu akcji. Ten ruch pozwoliłby Axxon wzmocnić swoją markę i pozycję rynkową. Będąc bardziej niezależnym i mając środki na szybką ekspansję, Axxon zyskuje najlepsze możliwe warunki do osiągnięcia sukcesu i wykorzystania pełnego potencjału.

Przepisy zastrzegają jednak, że w takiej sytuacji Ivan Li nie może być członkiem zarządu Mycronic.

"Chociaż Rada Dyrektorów Mycronic nie podjęła jeszcze formalnej decyzji o wprowadzeniu Axxon na giełdę, zdecydowaliśmy się już teraz przeprowadzić tę zmianę organizacyjną, aby zapewnić sobie więcej możliwości na przyszłość. Axxon będzie zarządzany przez Radę Dyrektorów, której ja będę przewodniczył. W przeciwnym razie High Volume pozostanie oddziałem i segmentem Mycronic", mówi Anders Lindqvist, prezes i dyrektor generalny Mycronic w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2