reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Rozwój inteligentnych miast: SatRev umacnia pozycję

SatRev to polska firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i obsłudze małych i lekkich nanosatelitów, służących do obserwacji w czasie rzeczywistym. Ich system SatRev Smart City wykorzystywany jest przez jednostki administracyjne do skutecznej weryfikacji obszarów podlegających podatkowi od nieruchomości i analizie rejestrów deklaracji podatkowych.

Usługi satelitarne Smart City to część szerszej inicjatywy, mającej zmodernizować usługi miejskie i zarządzanie jednostkami administracyjnymi, wykorzystując do tego nowoczesne technologie: obrazowanie satelitarne w połączeniu z analizą złożonych deklaracji podatkowych i ich weryfikacją ze stanem faktycznym.

Jak podaje SatRev – swoje usługi SatRev Smart City będą oferować dwóm kolejnym gminom: Łódź i Szczecinek. Implementacja usługi ma zapewnić sprawiedliwy i bardziej przejrzysty system monitoringu nieprawidłowości podatkowych.

Dzięki SatRev Smart City Łódź i Szczecinek dołączą do miast takich jak Wrocław, w którym od 2020 r. wykryto blisko 1700 potencjalnych nieprawidłowości podatkowych, przeprowadzono 580 czynności sprawdzających, identyfikując 321 faktycznych nieprawidłowości związanych z obniżoną podstawą opodatkowania lub brakiem raportowania powierzchni. Wrocław wykorzystuje również dodatkową funkcjonalność SatRev Smart City - monitorowanie użytkowania gruntów rolnych.

Włączając zdjęcia satelitarne i narzędzia analityczne do strategii nadzoru podatkowego jednostki administracyjne mogą poprawić zdolność do wykrywania zmian w użytkowaniu nieruchomości, szacowania wartości gruntów i skuteczniejszego identyfikowania działań, mogących służyć unikaniu płacenia podatków.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama