reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron
Biznes |

Kontron przejmuje stery w Katek SE

Firma Kontron rozpoczęła rok 2024 od przejęcia większościowego pakietu akcji dostawcy EMS – Katek SE. Wszystkie warunki finalizacji umowy sprzedaży akcji zostały spełnione. Oznacza to, że oferta na obowiązkowy wykup pozostałych akcji odbędzie się w najbliższym czasie.

Integracja Katek SE z Grupą Kontron rozpocznie się niemal natychmiast. Publikacja obowiązkowej oferty po uzyskaniu zgody Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (Bafin) spodziewana jest w kwietniu.

Kontron informuje, że w najbliższych tygodniach opublikuje ofertę dla akcjonariuszy Katek. Oferowana cena wyniesie 15 euro za akcję. Jednocześnie Kontron pracuje też nad alternatywną ofertą. Chodzi o wymianę akcji Katek na Kontron w preferencyjnych cenach.

Przejęcie firmy Katek znacząco wzmacnia portfolio założonego w 1959 roku przedsiębiorstwa w zakresie rozwiązań odnawialnej "zielonej" energii i segmentu lotniczego. W strukturach Kontron powstanie nowy dział GreenTec.

Przyszłościowy dział GreenTec rozszerzy segment "Software + Solutions" Kontron o rozwiązania i produkty dla energii słonecznej i e-mobilności. Ważną częścią tej grupy produktów jest elektronika sterująca dla systemów fotowoltaicznych. Firma z siedzibą w Augsburgu planuje też rozwój inteligentnych rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych. Dział awioniki zostanie płynnie zintegrowany z istniejącą działalnością lotniczą Kontron. Z kolei dział elektroniki będzie dalej rozwijany w kierunku ODM (Original Design Manufacturer – producent oryginalnego projektu).

"Przejmując kontrolę nad firmą Katek, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w historii IoT w Kontron. Przy obecnej liczbie pracowników wynoszącej około 8 000 specjalistów, uwzględniając oczekiwane przychody w wysokości ok. 1,9 mld EUR w roku podatkowym 2024, firma Kontron osiągnie zupełnie nową pozycję na rynku. Dzięki nowemu działowi GreenTec, zamierzamy wykorzystać potencjał drzemiący w sektorze czystej energii. Zwiększając nasze marże brutto o około 5 punktów procentowych w perspektywie średniookresowej poprzez modernizację produktów Katek za pomocą oprogramowania Kontron" – powiedział Hannes Niederhauser, CEO Kontron AG.

Rainer Koppitz CEO firmy Katek ustąpił ze swojego stanowiska. Johannes Fues, dyrektor finansowy Katek SE, zrezygnuje z członkostwa w zarządzie z końcem kwietnia 2024 r. i wkrótce dołączy do zarządu Kontron AG jako dyrektor operacyjny (COO) odpowiedzialny za GreenTec.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama