reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nordic Semiconductor
Przemysł elektroniczny |

Nordic Semiconductor rozszerza portfolio urządzeń mobilnych IoT

Nordic Semiconductor, dostawca rozwiązań w dziedzinie łączności bezprzewodowej o niskim zużyciu energii, opublikował ogłoszenie prasowe w którym informuje o wprowadzeniu nowego urządzenia IoT z serii nRF91, w tym system-in-Package (SiP) nRF9151.

Norweska firma twierdzi, że model nRF9151 jest ulepszeniem kompleksowego rozwiązania mobilnego IoT Nordic, który oferuje zaawansowane możliwości integracji sprzętu, oprogramowania, narzędzi i usług w chmurze nRF.

Zdaniem Nordic Semiconductor model ten został zaprojektowany, by zwiększyć odporność łańcucha dostaw. W porównaniu z poprzednikami z serii nRF91, charakteryzuje się 20% redukcją powierzchni, co umożliwia tworzenie bardziej kompaktowych produktów; obsługuje również moc wyjściową klasy 5 20 dBm, dzięki czemu zapewnia większą elastyczność dla produktów zasilanych bateriami.

„Nasza decyzja o opracowaniu nRF9151 wynika z głębokiego zrozumienia wymagań rynku i zapotrzebowania na rozwiązania, które bezproblemowo sprostają wyzwaniom stojącym przed naszymi klientami” – mówi Kjetil Holstad, wiceprezes ds. strategii i zarządzania produktami Nordic Semiconductor, w komunikacie prasowym. „Wprowadzając nRF9151, naszym celem jest wypełnienie kluczowej luki na rynku, usprawnienie procesu programowania i zmniejszenie zarówno zużycia energii, jak i zajmowanej powierzchni. Ten strategiczny dodatek do naszego portfolio urządzeń mobilnych IoT potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych IoT i nasze ciągłe dążenie do pozostawania liderem”.

Nordic ma na celu uproszczenie projektowania mobilnego IoT, dzięki czemu możliwe jest zintegrowane rozwiązanie obejmujące sprzęt, oprogramowanie, narzędzia, usługi w chmurze i wsparcie. Przekłada się to również na usprawnienie procesu projektowania i wdrażania, zmniejszając zarazem złożoność i czas wprowadzenia produktu na rynek.

Mobilne IoT staje się podstawą wielu zastosowań ze względu na globalny zasięg, solidność, niskie zużycie energii i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, podkreśla firma w komunikacie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama