reklama
reklama
reklama
reklama
© pico
Biznes |

Właściciel TikToka kupuje udziały w InnoStar Semiconductor

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi ByteDance, właściciel platformy TikTok, kupiła InnoStar, aby pomóc producentowi chipów pamięci w przyspieszeniu produkcji technologii wirtualnej rzeczywistości.

Transakcja została faktycznie przeprowadzona przez Picoheart, singapurską spółkę stowarzyszoną ByteDance, która specjalizuje się w technologii VR. Z dokumentów wynika, że nabyła ona 9,5% udziałów w InnoStar z siedzibą w Szanghaju "w nadziei na wykorzystanie chipów pamięci produkowanych przez InnoStar w zestawach słuchawkowych VR firmy Pico".

InnoStar specjalizuje się w rezystancyjnych układach pamięci o dostępie swobodnym (ReRAM), które zapewniają niższe zużycie energii i szybsze przechowywanie danych. Mówi się, że powodem zawarcia umowy jest zainteresowanie technologią VR. ByteDance odnosi ogromne sukcesy w mediach społecznościowych, ale zdaje sobie sprawę z potencjału VR/AR do zdefiniowania następnej ewolucji sektora, biorąc pod uwagę własność Oculus przez Meta i wprowadzenie Vision Pro przez Apple.

Dzięki tej transakcji ByteDance staje się trzecim co do wielkości udziałowcem InnoStar, za Memris Asia Pacific (28,8%) i Shanghai Alliance Investment (26,3%).


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2