reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stellantis
Przemysł elektroniczny |

Stellantis zainwestuje 5,6 mld euro w Ameryce Łacińskiej

Koncern motoryzacyjny Stellantis zamierza przeznaczyć rekordową sumę na projektowanie i produkcję pojazdów elektrycznych w regionie Ameryki Łacińskiej.

Firma potwierdziła plan zainwestowania 5,6 mld euro w latach 2025-2030, co umożliwi wprowadzenie na rynek ponad 40 nowych produktów. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój nowych technologii Bio-Hybrid i programu dekarbonizacji w całym łańcuchu dostaw na rynku latynoamerykańskim.

Rozwój technologii Bio-Hybrid jest kluczowym czynnikiem odważnej decyzji inwestycyjnej w krajach Ameryki Łacińskiej. Zakład Stellantis w Betim w Brazylii jest centrum wiedzy specjalistycznej firmy w zakresie tej technologii. W przyszłości region ten będzie również produkował pojazdy elektryczne na baterie (BEV).

Stellantis podkreśla, że jest to największa inwestycja w historii brazylijskiego i południowoamerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Firma konsekwentnie buduje swoją obecność w regionie. Nabyła między innymi 19,9% udziałów w argentyńskiej firmie Litio y Energía specjalizującej się w produkcji litu. Kupiła też firmę DPaschoal, brazylijskiego producenta części samochodowych.

"To wydarzenie umacnia nasze zaangażowanie i wiarę w przyszłość południowoamerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Ameryka Południowa, jako kluczowy składnik naszej strategii rozwoju "trzeciego silnika", będzie odgrywać wiodącą rolę w przyspieszaniu dekarbonizacji mobilności wraz z naszymi pracownikami, siecią łańcucha dostaw i partnerami" – powiedział dyrektor generalny Stellantis Carlos Tavares.

Inwestycja jest częścią strategicznego planu firmy Stellantis o nazwie „Dare Forward 2030”. Zgodnie z nim koncern zainwestuje ponad 50 miliardów euro w rozwój technologii pojazdów elektrycznych w ciągu następnej dekady.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama