reklama
© CXMT
Przemysł elektroniczny |

USA chce dodać CXMT do listy chińskich firm objętych sankcjami

Administracja prezydenta Joe Bidena rozważa dodanie producenta pamięci DRAM firmy ChangXin Memory Technologies (CXMT) do tzw. listy podmiotów (entity List). Chodzi o ograniczenie dostępu CXMT do amerykańskich surowców.

CXMT z siedzibą w mieście Hefei, jest czołowym chińskim producentem zintegrowanych urządzeń półprzewodników. Do tej pory firmie udało się uniknąć sankcji. Przedsiębiorstwo pozyskiwało mniej zaawansowany sprzęt do produkcji pamięci DRAM (które nie są zabronione) od Applied Materials i Lam Research. 

Agencja Bloomberg donosi, że Stany Zjednoczone ponownie rozważają swoje stanowisko względem CXMT. Wynika to z doniesień, jakoby przedsiębiorstwo od roku rozwijało zdolności produkcyjne pamięci HBM. Pamięci HBM cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na szybkość przetwarzania danych i wyższą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi pamięciami DRAM. 

Gdyby CXMT poczyniło istotne postępy w produkcji pamięci HBM, cały chiński przemysł z pewnością mógłby na tym skorzystać. W tym technologiczni giganci tacy jak Huawei, który od 2019 roku boryka się z konsekwencjami sankcji nałożonych przez USA.

Entity List obejmuje obecnie Huawei z siedzibą w Shenzhen, Semiconductor Manufacturing International Co z siedzibą w Szanghaju oraz Yangtze Memory Technologies Co z Wuhan. Amerykańska lista podmiotów została sporządzona w celu zahamowania rozwoju chińskiego przemysłu zaawansowanych technologii chipowych oraz zdolności do opracowywania technologii wojskowych i dalszego rozwoju sztucznej inteligencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1