reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Biznes |

onsemi tworzy nową grupę biznesową

Firma onsemi utworzyła grupę Analog and Mixed-Signal Group (AMG), która będzie kierowana przez nowo mianowanego prezesa grupy Sudhira Gopalswamy'ego, dążąc do rozszerzenia swojej oferty urządzeń do zarządzania energią i interfejsów czujników w celu odblokowania dodatkowego rynku adresowalnego o łącznej wartości 19,3 mld USD.

Grupa będzie koncentrować się na przyspieszeniu rozwoju firmy na rynkach motoryzacyjnym, przemysłowym i w chmurze.

Ponadto Simon Keeton awansował na stanowisko prezesa grupy Power Solutions Group (PSG). Jego przywództwo odegrało kluczową rolę w osiągnięciu w ubiegłym roku łącznych przychodów w wysokości ponad 4 mld USD, przy jednoczesnym zwiększeniu rentowności działalności w zakresie węglika krzemu, która w 2023 r. osiągnęła ponad 800 mln USD przychodów.

"To przekształcenie organizacyjne opiera się na naszej sile w dostarczaniu wysoce zróżnicowanych i zoptymalizowanych rozwiązań skoncentrowanych na potrzebach klientów" – powiedział Hassane El-Khoury, prezes i dyrektor generalny onsemi, w komunikacie prasowym. "Dzięki doświadczeniu Simona i Sudhira w branży i udokumentowanym osiągnięciom, kładziemy podwaliny pod dalszy rozwój i pozycję lidera w dziedzinie inteligentnych technologii zasilania i czujników".

AMG specjalizuje się w opracowywaniu szerokiego zakresu układów scalonych do zarządzania energią oraz interfejsów czujników i produktów komunikacyjnych o wysokiej precyzji i niskim poborze mocy. Dzięki temu onsemi stanie się dostawcą pełnego pakietu wysokowydajnych rozwiązań w zakresie architektury zasilania z rozszerzonym portfolio sterowników bram, konwerterów DC-DC, kontrolerów wielofazowych, bezpieczników eFuse i innych.

Nowa grupa łączy w sobie dawną Advanced Solutions Group (ASG) i Integrated Circuits Division (ICD), które wcześniej były częścią PSG. Gopalswamy będzie nadzorował zarówno AMG, jak i Intelligent Sensing Group (ISG), które łącznie przyniosły firmie prawie 4 miliardy dolarów przychodu w ubiegłym roku.

Ten ruch ma na celu wzmocnienie pozycji Onsemi i ma na celu dodanie jeszcze większej wartości systemowej dla klientów poprzez zasilanie każdej architektury technologiami analogowymi i mieszanymi, które umożliwiają zaawansowaną funkcjonalność, wyższą wydajność i krótszy czas wprowadzenia na rynek.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama