reklama
reklama
reklama
© Apple
Analizy |

6 najlepszych marek smartfonów pod względem wielkości produkcji

Nowe badania ujawniają znaczące ożywienie w globalnej produkcji smartfonów, oznaczające koniec ośmiokwartalnego zastoju w 3Q23. W ramach strategicznego przyspieszenia pod koniec roku, marki zwiększyły produkcję, aby zdobyć większy udział w rynku, napędzając produkcję smartfonów w IV kwartale o 12,1%, osiągając 337 milionów sztuk.

Pomimo imponującego kwartalnego wzrostu, rok 2023 zakończył się niewielkim spadkiem rocznej produkcji o 2,1% -w sumie 1,166 miliarda sztuk, donosi TrendForce.

Perspektywy na rok 2024 pozwalają jednak patrzeć optymistycznie na najbliższą przyszłość, wolną od presji związanej z zapasami z poprzedniego roku. Tempo ożywienia rynku pozostaje jednak pod obserwacją. W centrum uwagi znajdują się aplikacje AI, a giganci branżowi łączą siły, aby zapoczątkować kolejną falę smartfonów opartych na sztucznej inteligencji.

Marki zwiększają obecnie cele produkcyjne w odpowiedzi na sezon zakupów pod koniec roku i konsolidację udziałów w rynku.

Apple objęło prowadzenie w czwartym kwartale z oszałamiającym wzrostem produkcji o 58,6% – w dużej mierze dzięki szumowi wokół serii iPhone 15 – umacniając swoją przewagę z około 78,5 milionami wyprodukowanych egzemplarzy. Jednak nawet pomimo tego Apple odnotowało 4,2% spadek rocznej produkcji, spadając do 223 milionów sztuk i zajmując drugie miejsce.

W związku z powrotem Huawei, oczekuje się, że Apple napotka zwiększoną konkurencję w chińskim segmencie rynku premium, gdzie obie marki celują w tę samą bazę konsumentów o wysokich wymaganiach.

Samsung odnotował 11% spadek produkcji do około 53,5 miliona sztuk w czwartym kwartale, nadal jednak utrzymując się w nim na drugim miejscu. W międzyczasie roczna produkcja spadła o 11,3%, osiągając poziom 229 milionów sztuk i zmniejszając przewagę nad Apple do zaledwie 0,5%.

Xiaomi (które obejmuje Xiaomi, Redmi i POCO) nieznacznie zwiększyło swoją produkcję w czwartym kwartale o 0,7%, osiągając 43,1 miliona sztuk i utrzymując trzecią pozycję – pomimo rocznego spadku o 6,1% do 147 milionów sztuk.

Marki smartfonów ze znaczącym udziałem w chińskim rynku przygotowują się na zaostrzoną konkurencję w obliczu spowolnienia wydatków konsumenckich w Chinach i agresywnego powrotu Huawei na rynek.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1