reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics
Biznes |

LG Electronics inwestuje w Bear Robotics

LG Electronics (LG) poinformowało na swoim blogu LG News o dokonaniu strategicznej inwestycji w Bear Robotics, startupie specjalizującym się w autonomicznych robotach usługowych. Inwestycja o wartości 60 mln USD ma na celu wzmocnienie potencjału LG w dziedzinie robotyki. William Cho, dyrektor generalny LG, podkreślił na targach CES 2024, że firma koncentruje się na obszarach takich jak dostawy i logistyka, rozważając jednocześnie przyszłe kierunki inwestycji kapitałowych.

Bear Robotics, założony w 2017 roku przez Johna Ha, skupia się na tworzeniu autonomicznych robotów dostarczających towary do wnętrz. Firma zdobyła uznanie na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii dzięki wykwalifikowanemu zespołowi inżynierów i doświadczeniu w technologiach zarządzania flotą robotów.

LG planuje przejście w kierunku robotyki definiowanej programowo (SDR), rozwijając skalowalne roboty usługowe na platformie oprogramowania o otwartej architekturze. Celem jest obniżenie kosztów wejścia na rynek i zwiększenie wydajności operacyjnej poprzez standaryzację autonomicznych platform robotów.

Inwestycja w Bear Robotics jest częścią strategii LG, która rozwija swoją działalność w zakresie robotów usługowych. Firma planuje ekspansję na rynki międzynarodowe, spodziewając się szybkiego wzrostu rynku robotyki usługowej, napędzanego rozwojem technologii.

Zgodnie z wizją Future Vision 2030, LG dąży do przekształcenia się w firmę oferującą inteligentne rozwiązania w różnych dziedzinach. Inwestycja w Bear Robotics ma przyczynić się do osiągnięcia celu "Triple Seven" - średniej stopy wzrostu i zysku operacyjnego na poziomie siedmiu procent oraz wartości przedsiębiorstwa przekładającej się na wskaźnik EBITDA wynoszący siedem.

Lee Sam-soo, dyrektor ds. strategii w LG Electronics, podkreśla znaczenie tej inwestycji dla zdobycia przewagi konkurencyjnej i przekształcenia działalności związanej z robotami w nowy motor wzrostu.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama