reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delta Electronics
Przemysł elektroniczny |

Delta Electronics przygotowuje inwestycje o wartości 1 mld USD

Firma odnotowuje wzrost i przygotowuje szereg inwestycji w Tajlandii i za granicą - w Indiach i Niemczech. Jak podaje portal Thaiger, Delta Electronics, wiodąca firma elektroniczna w Tajlandii pod względem kapitalizacji rynkowej, przygotowuje się do zainwestowania od 500 mln USD do 1 mld USD w celu wzmocnienia swoich możliwości produkcyjnych i badawczo-rozwojowych (R&D) w ciągu najbliższych pięciu lat. Dyrektor generalny Victor Cheng ujawnił, że znaczna część tej inwestycji trafi do Tajlandii.

Obecnie Delta posiada sześć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w tajlandzkich dzielnicach przemysłowych Wellgrow i Bangpoo, a do 2026 r. planuje otwarcie dwóch dodatkowych lokalizacji. Cheng zauważył, że wydatki kapitałowe firmy w 2022 i 2023 r. wyniosły odpowiednio prawie 200 mln USD i 345 mln USD, a globalnie Delta zatrudnia 21 000 pracowników.

Według Chenga, który objął kierownictwo na początku tego roku, inwestycje będą koncentrować się przede wszystkim na produktach związanych z pojazdami elektrycznymi (EV), zasilaniem oraz rozwiązaniami i systemami inżynieryjnymi związanymi z biznesem.

Pomimo powolnego początku roku dla całego sektora elektronicznego na Tajlandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych ze względu na nieprzewidywalne warunki rynkowe, Cheng podkreślił, że Delta pozostaje solidnym wyborem inwestycyjnym.

"Nasze udokumentowane osiągnięcia w zakresie rentowności biznesowej i odporności finansowej pozwalają nam dobrze radzić sobie ze zmiennością rynku".

Cheng zwrócił również uwagę na potencjalne obszary wzrostu w branży elektronicznej, stwierdzając, że Delta jest strategicznie przygotowana do wykorzystania trendu e-mobilności.

W bieżącym roku Delta przewiduje 15-20% wzrost całkowitych przychodów w porównaniu do 2023 r., kiedy to firma osiągnęła rekordowy obrót w wysokości 4,1 mld USD.

Wyniki finansowe

Pomimo słabszej dynamiki wzrostu w ostatnim kwartale ze względu na ostrożny popyt na zasilanie dla pojazdów elektrycznych i obawy o zbliżającą się globalną recesję, Cheng odnotował 23% wzrost przychodów w ubiegłym roku.

"Zysk netto również osiągnął rekordowy poziom 524 mln USD, co stanowi wzrost o 21% w porównaniu z 2023 r., napędzany trendem wzrostowym przychodów, doskonałą operacyjnością w zarządzaniu wydatkami i rekordowymi zyskami pozaoperacyjnymi".

Cheng wyraził przekonanie o stałym popycie na niezbędną infrastrukturę, zapewniając, że działalność firmy w centrach danych, energetyce telekomunikacyjnej i sektorach pojazdów elektrycznych jest dobrze ugruntowana. Wskazał również na możliwości rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej i Australii dla działalności Delta w zakresie infrastruktury energetycznej i rozwiązań automatyki przemysłowej, jak donosi Bangkok Post.

"Przewidujemy przyspieszenie wzrostu w kilku głównych gospodarkach w porównaniu do 2023 roku. Istnieją oznaki poprawy nastrojów biznesowych, rosnących wydatków konsumenckich, zwiększonej aktywności handlowej i inwestycyjnej, akomodacyjnej polityki pieniężnej oraz pakietów bodźców fiskalnych wspierających ożywienie gospodarcze".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama