reklama
reklama
reklama
© Kontron
Biznes |

Kontron Transportation wygrywa kontrakt w Czechach

Kontron Transportation, spółka należąca do grupy Kontron, wygrała przetarg publiczny na budowę systemu GSM-R (Global System for Mobile Communication-Railways) w Czechach.

Jak podaje firma w komunikacie prasowym, budowa ta ma rozszerzyć istniejącą cyfrową sieć radiową GSM-R obsługiwaną przez państwową organizację SŽ (Správa železnic) na linii między miastem Hranice a granicą z Republiką Słowacką. System GSM-R, który zapewnia szeroki zakres usług głosowych i transmisji danych wymaganych do codziennej pracy kolei, jest więc kolejnym krokiem w kierunku modernizacji kolei w Republice Czeskiej.

Realizacja tego projektu potrwa około 3 lat. Prace projektowe mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Kontron podkreśla, że projekt składa się z różnych działań i rozwiązań technicznych wzajemnie ze sobą powiązanych, a jego celem jest sprawnie działająca sieć GSM-R dla przyszłego systemu ETCS (europejski system sterowania pociągiem) poziomu 2.

"Správa železnic jest cenionym klientem od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przyczynić się do dalszej modernizacji transportu kolejowego w Czechach, zwiększając bezpieczeństwo ruchu kolejowego i zapewniając komfort pasażerom. W ramach tego projektu zajmiemy się przygotowaniem projektu terenu, inżynierią częstotliwości radiowych, budową terenu, rozmieszczeniem 29 bazowych stacji nadawczo-odbiorczych oraz integracją, siecią transmisyjną i testami końcowymi” — mówi Petr Vitek, dyrektor generalny Kontron Transportation s.r.o. spółka zależna Praha, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1