reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Teltonika EMS
Przemysł elektroniczny |

Teltonika inwestuje i zwiększa moce produkcyjne

Teltonika niedawno rozpoczęła budowę nowego zakładu montażu elektroniki w Wilnie. Teraz okazuje się, że litewska firma zainwestowała w nową, zrobotyzowaną linię montażową w istniejącym już zakładzie, zwiększając tym samym jego moce produkcyjne.

Wileński zakład produkcyjny firmy Teltonika otrzymał niedawno nowy sprzęt, nową zrobotyzowaną linię montażową, która zwiększy jego moce produkcyjne. 

Okazuje się, że to nie jedyna inwestycja litewskiej firmy w ten zakład. Na swojej stronie internetowej, Tektonika napisała, że w planuje w tym roku również kilka modernizacji sprzętu. 

„Wraz z nowym zakładem produkcji elektroniki i trwającą budową fabryki PCB, nadal zwiększamy nasze moce produkcyjne, dodając nowy sprzęt do hali produkcyjnej” — pisze Teltonika. 

Dla jednego z partnerów w zakresie produkcji kontraktowej Teltonika zainstalowała w swoim wileńskim zakładzie czwartą zrobotyzowaną linię montażową. Linia ta — jak podaje firma — składa się z kilku komórek montażowych połączonych przenośnikami taśmowymi. Każda komórka jest dedykowana konkretnej operacji budowy pudełek. Wyposażone w zrobotyzowane manipulatory, komórki te wykonują precyzyjne czynności, w tym przenoszenie obudów urządzeń, umieszczanie niezbędnych komponentów, wkładanie PCBA pasujących do obudów urządzeń i inne. Po każdym kolejnym etapie kamera przeprowadza kontrolę jakości przed przesunięciem urządzenia wzdłuż przenośnika taśmowego do następnego zadania.

Litewska firma planuje również w tym roku wprowadzić na halę produkcyjną dodatkowe urządzenia testujące. Tą inwestycją Tektonika chce zwiększyć wydajność i szybkość procesu testowania, który uchodzi za najbardziej krytyczny i czasochłonny. 

W drugim i trzecim kwartale 2024 r. Teltonika zainstaluje dwie kolejne linie SMT. Dzięki tej inwestycji zakład będzie posiadał 10 linii operacyjnych do końca roku. 

„W naszej działalności wykorzystujemy najmniejsze SMD o wymiarach 0201 (0,6 x 0,3 mm) i największe o wymiarach 2512 (6,9 x 6,3 mm). Dodatkowo montujemy większe złącza i moduły. Te precyzyjne maszyny mogą montować małe chipy, duże układy scalone i inne złożone komponenty z dużą dokładnością” — pisze Teltonika. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama