reklama
reklama
reklama
© PGZ Stocznia Wojenna via LinkedIn
Biznes |

Nowa współpraca PGZ Stoczni Wojennej i REVOBEAM

PGZ Stocznia Wojenna poinformowała 12 marca na profilu LinkedIn o rozpoczęciu współpracy ze specjalizującą się w komunikacji bezprzewodowej okrętów i jednostek bezzałogowych gdańską firmą REVOBEAM - jedyną polską firmą, która zakwalifikowała się do akceleratora NATO DIANA.

REVOBEAM jest laureatem realizowanego wspólnie z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym programu Strefa Akceleracji. W ramach programu firma zaproponowała wykorzystanie innowacyjnej, rekonfigurowalnej elektronicznie anteny, służącej do niezawodnej komunikacji okrętów oraz współpracujących z nimi jednostek bezzałogowych (zarówno latających jak i pływających), w tym autonomicznych jednostek pływających typu USV. Opracowana technologia jest odporna na tzw. ataki jammigowe, czyli radiowe ataki zagłuszeniowe i interferencje.
 

“Zmieniamy się i otwieramy na nowe wyzwania nawet jeśli nie są bezpośrednio związane z naszą podstawową działalnością. Otwieramy się na firmy spoza branży, współpracujemy z innowatorami, zespołami naukowymi i firmami w początkowej fazie rozwoju. Koncentrujemy się na rozwoju technologii dual-use, co oznacza, że będą mogły być używane na rynku wojskowym, jak i cywilnym” – czytamy na profilu PGZ Stocznia Wojenna.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1