reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Volvo Cars inwestuje w szybkie ładowanie nowej generacji

Volvo Cars nawiązało współpracę z Breathe Battery Technologies (Breathe), stając się pierwszą firmą motoryzacyjną, która uzyskała dostęp do najnowszej wersji opatentowanego oprogramowania do ładowania z obsługą algorytmów.

Volvo Cars zintegruje oprogramowanie Breathe z własną platformą zarządzania akumulatorami, aby zoptymalizować i poprawić wydajność swojej technologii ładowania.

Producent samochodów wdroży nową technologię w swoich w pełni elektrycznych samochodach nowej generacji, spodziewając się, że skróci ona czas ładowania w pełni elektrycznego Volvo od 10% do 80% stanu naładowania nawet o 30%, przy zachowaniu tej samej gęstości energii i zasięgu. Volvo Cars twierdzi w komunikacie prasowym, że poprawa czasu ładowania będzie trwała przez cały cykl życia akumulatora – bez wpływu na jego stan techniczny.

Współpraca z Breathe jest wynikiem umowy sourcingowej dla flagowego produktu Breathe Charge i stanowi najnowszą inwestycję Volvo Cars Tech Fund.

"Inwestycja i partnerstwo handlowe z Breathe pomaga nam rozwiązać dobrze znany problem klientów korzystających z samochodów elektrycznych i sprawia, że nasza wydajność ładowania będzie jeszcze bardziej konkurencyjna" – mówi Ann-Sofie Ekberg, CEO Volvo Cars Tech Fund. "Krótszy czas ładowania, w zakresie, w którym klienci zazwyczaj ładują szybko, stanowi duży krok we właściwym kierunku, ponieważ nadal zwiększamy mobilność elektryczną i udostępniamy ją większej liczbie osób".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1