reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

USA zainwestuje 3,5 mld USD w technologie wojskowe Intela?

Według doniesień medialnych, Stany Zjednoczone zatwierdziły fundusze na wsparcie produkcji zaawansowanych półprzewodników dla programów wojskowych i wywiadowczych przez firmę Intel.

Bloomberg twierdzi, że finansowanie, które będzie trwało przez trzy lata, zostanie przeznaczone na program "bezpiecznej enklawy" i będzie pochodziło z 39 mld USD przeznaczonych na wykorzystanie w ramach ustawy Chips and Science Act.

Poprzednie doniesienia z listopada ubiegłego roku mówiły, że Intel prowadzi rozmowy w celu uzyskania około 10 mld USD dotacji rządowych. Nowe doniesienia sugerują, że część dotacji została już zatwierdzona, choć nie ma oficjalnego potwierdzenia.

"Wciąż analizujemy wpływ postanowień zawartych w tekście ustawy na realizację programu" – stwierdził Departament Handlu w wydanym oświadczeniu. "Departament z niecierpliwością oczekuje dalszej współpracy z Kongresem nad wdrożeniem ustawy Chips and Science Act w sposób promujący nasze bezpieczeństwo gospodarcze i narodowe".

Uważa się, że ponad 600 firm złożyło wnioski do rządu USA o dotacje w ramach Chips and Science Act. Stany Zjednoczone zwiększają swoje wsparcie. Niedawno przyznały 1,5 mld USD producentowi chipów GlobalFoundries na budowę nowego zakładu w Nowym Jorku i rozszerzenie istniejącej działalności w Vermont.

Wcześniej zadeklarowano 35 mln USD dla firmy zbrojeniowej BAE Systems na zwiększenie produkcji chipów dla samolotów wojskowych oraz 162 mln USD dla Microchip Technology na ulepszenie zakładów w Colorado Springs w Kolorado i Gresham w Oregonie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1