reklama
© TSMC
Biznes |

TSMC notuje najlepszy luty w historii

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, największy na świecie producent chipów na zlecenie, poinformował, że jego przychody w lutym wzrosły o 11,3% rok do roku.

Gigant wypracował sprzedaż na poziomie 5,77 mld USD, co było najlepszym wynikiem w lutym w historii firmy. Pomimo rekordu, przychody TSMC za ten miesiąc pozostały o ponad 15% niższe niż w styczniu. Firma uważa jednak, że spadek miesiąc do miesiąca był w dużej mierze spowodowany świętami i mniejszą liczbą dni roboczych w lutym.

W pierwszych dwóch miesiącach roku TSMC wygenerowało skonsolidowaną sprzedaż w wysokości 1,25 mld USD, co stanowi wzrost o 9,4 % w porównaniu z rokiem poprzednim. W rezultacie ceny akcji wzrosły, a analitycy chwalą wyniki, które według nich odzwierciedlają ciągły popyt na aplikacje sztucznej inteligencji. TSMC stwierdziło wcześniej, że spodziewa się, iż sprzedaż w pierwszym kwartale wyniesie od 18,0 mld USD do 18,8 mld USD.

Warto dodać, że TSMC jest również w trakcie swojej ekspansji. Firma właśnie otworzyła swoją pierwszą fabrykę chipów w Kumamoto w Japonii, a drugi japoński zakład jest w trakcie budowy. Firma zainwestowała również 40 mld USD w dwa zakłady produkcyjne w Arizonie. Pierwszy z nich już produkuje chipy w zaawansowanym procesie 3 nanometrów, jednak jeszcze w tym roku ma przejść na proces 2 nm.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2