reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tower Semiconductor
Biznes |

Tower Semiconductor wstrzymuje działalność w USA

Tower Semiconductor ma podobno zamiar zamknąć większość swoich operacji w Newport Beach w Kalifornii na okres trzech tygodni. Decyzja ta ma wymusić przymusowy urlop niemal 700 pracowników.

Według Data Center Dynamics, powołującego się na raport WARN, przymusowe urlopy będą miały miejsce pomiędzy 1-7 kwietnia, 1-7 lipca oraz 7-13 października. W tych właśnie dniach firma chce tymczasowo zamknąć swój zakład przy Jamboree Road.

Wśród pracowników, na których wymuszono urlopy, znaleźli się podobno technicy inżynierii, planiści finansowi, pracownicy produkcyjni oraz serwisanci.

Wiadomość ta pojawiła się w obliczu spowolnienia w branży, w której klienci zmniejszają zamówienia, by zniwelować nagromadzone w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu ograniczeń w dostawach półprzewodników zapasy, jak wskazał TrendForce.

Tymczasowe zamknięcie fabryki nastąpiło kilka tygodni po tym, jak Tower Semiconductor złożył wniosek do rządu indyjskiego w sprawie budowy fabryki chipów o wartości 8 mld USD. Producent planuje produkować nad Gangesem chipy 65 nm i 40 nm do użytku w motoryzacji oraz urządzeniach codziennego użytku, które można nosić przy sobie.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1