reklama
reklama
reklama
© Siemens
Przemysł elektroniczny |

Siemens Mobility inwestuje 115 mln euro w Wielkiej Brytanii

Siemens Mobility ogłosił najnowszą inwestycję — chce zastąpić swój obecny zakład infrastruktury kolejowej w brytyjskim Chippenham nowoczesną fabryką wraz z centrum inżynierii cyfrowej i ośrodkiem badawczo-rozwojowym. Fabryka ma zostać uruchomiona do 2026 roku.

Niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Monachium ogłosiło inwestycję 115 milionów euro w utworzenie nowoczesnego centrum produkcji infrastruktury kolejowej, inżynierii cyfrowej oraz badań i rozwoju w Chippenham w Wielkiej Brytanii. 

Inwestycja ta ma sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na infrastrukturę kolejową w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. 

To nowe zobowiązanie firmy Siemens jest dużym impulsem dla światowej klasy brytyjskiego sektora produkcyjnego i pokazuje, że nasz plan, aby Wielka Brytania była najlepszym miejscem do inwestowania i rozwijania biznesu, działa. Ta cyfrowa technologia poprawi bezpieczeństwo, niezawodność i łączność naszych kolei oraz zapewni zrównoważone możliwości w zakresie lepiej płatnych miejsc pracy i eksportu – w ramach naszego planu rozwoju naszej gospodarki” – mówi Jeremy Hunt, kanclerz skarbu. 

Jak podano w komunikacie prasowym, nowy obiekt będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłych projektów Siemens Mobility w dziedzinie technologii kolejowej, zapewniając wydajną lokalizację do budowy nowej generacji konwencjonalnych i cyfrowych systemów sygnalizacji kolejowej i sterowania dla Wielkiej Brytanii. 

Siemens Mobility podkreśla, że uruchomienie nowej fabryki, w tym przeniesienie całego lokalnego personelu, łącznie około 800 osób, nie spowoduje żadnych przerw w produkcji.

Siemens Mobility od ponad wieku przekształca kolej, podróże i transport w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy pionierami w dziedzinie cyfrowej technologii sygnalizacyjnej, dostarczamy wiodące rozwiązania serwisowe, a co czwarty pociąg pasażerski w Wielkiej Brytanii pochodzi od Siemens Mobility. Nasz oddany zespół 5 500 brytyjskich pracowników jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań transportowych w Wielkiej Brytanii, dla Wielkiej Brytanii. Ta nowa inwestycja o wartości 115 milionów euro podkreśla nasze niezachwiane zaangażowanie w Chippenham i Wielką Brytanię. Opiera się ona na naszych znaczących inwestycjach w najnowocześniejszy zakład produkcji pociągów i wioskę kolejową w Goole, jeszcze bardziej umacniając nasze długoterminowe zaangażowanie w rozwój brytyjskiego przemysłu kolejowego” – powiedział Karl Blaim, CFO Siemens Mobility, w komunikacie prasowym.

Siemens Mobility podkreśla, że fabryka w Chippenham istnieje od ponad wieku, pełniąc niejako funkcję centrum innowacji, które „przesuwa granice technologii kolejowej i wywiera trwały wpływ na projekty na całym świecie”. Zakład stał się częścią niemieckiego przedsiębiorstwa w 2013 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1