reklama
reklama
reklama
© CEA LETI
Biznes |

Unia przyspiesza rozwój technologii edge-AI

Unia Europejska ogłosiła nabór wniosków do konsorcjum PREVAIL, które utworzono w celu przyspieszenia rozwoju technologii edge-AI nowej generacji na całym kontynencie.

UE opisuje PREVAIL jako sieciową platformę, zapewniającą interesariuszom z UE możliwość produkcji prototypowych chipów w zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji. Jej celem jest "zapewnienie Europie łatwo dostępnej, zaawansowanej infrastruktury produkcyjnej umożliwiającej użytkownikom tworzenie innowacyjnych i niezawodnych produktów na wczesnym etapie badań oraz przyspieszenie ich komercjalizacji”.

PREVAIL koordynują cztery różne podmioty. Są to: CEA-Leti z Francji, Fraunhofer-Gesellschaft z Niemiec, imec z siedzibą w Belgii oraz VTT z Finlandii. Konsorcjum twierdzi, że będzie opierać się na swoich zaawansowanych urządzeniach do produkcji, projektowania i testowania 300 mm w skoordynowany i komplementarny sposób, aby stworzyć nowy, zintegrowany ośrodek testowy i eksperymentalny dla brzegowego sprzętu AI.

Obecnie organizacja instaluje narzędzia do cleanroomów i przygotowuje się do produkcji nowych obwodów z całej Europy. W większości przypadków oferta technologiczna będzie opierała się na komercyjnych procesach foundry, a zaawansowane moduły technologiczne będą ulepszane w pomieszczeniach czystych partnerów projektu.

"Celem projektu PREVAIL jest zapewnienie Europie łatwo dostępnej, zaawansowanej infrastruktury produkcyjnej umożliwiającej użytkownikom tworzenie wczesnych próbek badawczych i przyspieszenie ich komercjalizacji" – powiedział Sergio Nicoletti, kierownik ds. rozwoju biznesu w CEA-Leti i kierownik projektu PREVAIL.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2