reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cicor
Biznes |

Cicor przejmuje TT Electronics IoT Solutions Ltd

W poniedziałek, 4 marca, Grupa Cicor poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia TT Electronics IoT Solutions Ltd, wraz z trzema zakładami produkcyjnymi firmy w Wielkiej Brytanii i Chinach. Przejęcie wyniesie 20,8 mln GBP.

Cicor uważa, że połączenie zakładów przejętych od TT Electronics PLC oraz spółek Cicor Axis Electronics (integracja w 2021 r.) i STS Defence (integracja w 2024 r.) uplasuje firmę na pozycji lidera na brytyjskim rynku EMS. Równocześnie firma twierdzi, że dzięki temu może stać się europejskim liderem w produkcji wysokiej klasy elektroniki do zastosowań lotniczych i obronnych, co by oznaczało osiągnięcie kamienia milowego w strategii firmy. 

TT Electronics IoT Solutions Ltd zatrudnia ponad 500 osób w swoich zakładach w Hartlepool i Newport w Wielkiej Brytanii oraz Dongguan w Chinach, a łączna powierzchnia produkcyjna firmy wynosi około 25 000 metrów kwadratowych. 

Cicor zaznacza, że w ostatnim roku obrotowym przejęte podmioty osiągnęły sprzedaż w wysokości 70,2 mln GBP przy średniej jednocyfrowej marży operacyjnej (skorygowana EBITDA). Cicor spodziewa się jednak, że po zakończeniu procesu integracji marża EBITDA przejętych podmiotów wzrośnie do poziomu zbliżonego do reszty Grupy Cicor. 

W ocenie firmy przejęte zakłady produkcyjne zapewnią w potrzebne rezerwy wzrostu dla lokalnej produkcji w Wielkiej Brytanii. Z kolei odnoszący sukcesy zakład produkcyjny w Dongguan zostanie zintegrowany z azjatycką siecią produkcyjną Grupy Cicor.

Należy podkreślić, że za przejęcie Cicor zapłaci 20,8 mln GBP w gotówce i co istotne — nie będzie musiał się zadłużać. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2024 r. 

Transakcja ta otrzymała wszystkie wymagane zgody organów regulacyjnych i podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2