reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eurotherm
Biznes |

Współpraca Eurotherm i Astor zakończona sukcesem

Eurotherm dąży do zautomatyzowania i robotyzacji swoich zakładów. Teraz firma poinformowała o przejęciu transportu produktów gotowych w fabryce w Lędzinach przez robota mobilnego — MiR250. Inwestycję wspierał krakowski Astor, który jest dystrybutorem tych robotów w Polsce.

Dostawca przyrządów kontrolno-pomiarowych na rynki przemysłowe i procesowe z siedzibą w Worthing w Wielkiej Brytanii przyjął strategię rozwoju firmy, która ma na celu automatyzację i robotyzację zakładów firmy. Jak podaje w komunikacie prasowym, jednym z takich projektów jest automatyzacja transportu produktów gotowych za pomocą mobilnego robota MiR250 w fabryce w Polsce.

„Główną motywacją wdrożenia robota była poprawa ergonomii pracy na linii produkcyjnej oraz wyeliminowanie transportu manualnego. Transport fizyczny jest pracą ciężką i monotonną. Często jest to praca rutynowa, powtarzalna, co może wpłynąć negatywnie na poziom skupienia i uważności pracowników” – mówi Marcin Brokowski, inżynier ds. produkcji Eurotherm, w komunikacie prasowym.

Firma wskazuje, że użycie autonomicznego robota mobilnego AMR do transportowania produktu gotowego do obszaru działu wysyłek, zwiększyło efektywność samego procesu dzięki powtarzalności i szybkości działania, a także zaoszczędziło czas pracownikom, którzy mogą skoncentrować się teraz na innych zadaniach. 

„MiR250 pracuje w systemie dwuzmianowym, wykonując różne misje spośród 12 zaprogramowanych zadań w zależności od aktualnych potrzeb produkcji. Misje uruchamiane są bezpośrednio przez pracowników linii produkcyjnej. Średnio robot pokonuje dystans od 8 do 10 km dziennie, dostarczając do działu wysyłek około tysiąca produktów gotowych. MiR250 przemieszcza się samodzielnie dzięki wbudowanym systemom nawigacji i czujnikom bezpieczeństwa. Dzięki temu porusza się wśród ludzi i innych przedmiotów ścieżkami komunikacyjnymi, bez dodatkowych wygrodzeń” – wyjaśnia Izabela Należnik, inżynier ds. produkcji Eurotherm.

Firma twierdzi również, że zwiększyła bezpieczeństwo w hali produkcyjnej poprzez wyelmininowamie stamtąd wózków widłowych. 

„Firma Eurotherm od samego początku była bardzo świadoma technologii AMR oraz korzyści, jakie ze sobą niesie. Robot pozwolił na zwiększenie efektywności poprzez wyeliminowanie manualnego i czasochłonnego procesu transportu wyrobu gotowego z linii produkcyjnej na dział wysyłek” – mówi Maciej Otto, kierownik projektu, inżynier ds. robotów przemysłowych Astor, w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1