reklama
reklama
reklama
reklama
© Evoltec
Biznes |

Evoltec ponownie zaskoczy branżę?

Evoltec jest jednym z czołowych polskich dostawców maszyn automatyzujących produkcję wiązek kablowych oraz stosowanych w nich komponentów, który wciąż się rozwija i co jakiś czas zaskakuje branżę. Tak było np. w zeszłym roku, gdy zakupił udziały Kabeltechu. Jak to wpłynęło na firmę? I jak maluje się przyszłość Evoltecu? O tym i innych rzeczach opowiedział w rozmowie z Evertiqiem Tomasz Pawłowski, Dyrektor Zarządzający i Właściciel Evoltec.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Niedługo minie rok od Państwa połączenia z Kabeltechem. Ruchem tym zaskoczyli Państwo całą branżę. Proszę zatem o tym powiedzieć.

Tomasz Pawłowski, Dyrektor Zarządzający i Właściciel Evoltec: Zakup udziałów Kabeltech Sp. z o.o. i rozpoczęcie procesu połączenia było z pewnością jednym z najważniejszych momentów w historii Evoltec. Poprzez tę transakcję chcieliśmy zapewnić naszych Klientów, że wszelkie ich inwestycje są bezpieczne, a także, że działając wspólnie możemy dysponować nieporównywalną kompleksowością rozwiązań. Niemal rok od daty transakcji mogę zapewnić, że wykonaliśmy ogrom pracy w kierunku integracji, w szczególności w kontekście pracy nad systemami It, które niebawem usprawnią relacje z nami. Zdaję sobie sprawę, że w oczach Klientów nasza integracja może się zdawać zbyt powolna; znając jednak stan zaawansowania prowadzonych obecnie projektów, jestem przekonany, że bardzo pozytywnie zaskoczymy rynek raz jeszcze.

EB: Czy rozważają Państwo kolejne przejęcia w przyszłości?

TP: Naszą specjalizacją, jak i pasją, jest automatyzacja procesów przy przygotowaniu wiązek kablowych. Dlatego wszelkie plany dotyczące rozwoju koncentruję właśnie wokół tego obszaru. Już dziś poza samą dostawą maszyn oferujemy szereg usług, w tym wynajem maszyn czy rozliczanie użytkowania według wielkości produkcji. Ten obszar z pewnością będziemy rozwijać. W kontekście partnerstw bądź przejęć z uwagą przyglądam się firmom, które tworzą dedykowane linie produkcyjne z wykorzystaniem naszych maszyn i urządzeń. Coraz więcej Klientów poszukuje tego typu rozwiązań i chciałbym, aby nasza kompleksowość oferty objęła także ten obszar.

EB: Wróćmy jeszcze do 2023 roku. Jaki był miniony rok dla Evoltecu?

TP: Najintensywniejszy w historii firmy. Pracowaliśmy nad współpracą z Kabeltechem, integracją organizacji, a nasz główny biznes pozostawał na bardzo dobrym poziomie sprzedaży. Odnotowaliśmy wysokie wyniki zarówno w sprzedaży do naszych kluczowych Klientów automotive, jak i do mniejszych lokalnych firm.

EB: W zeszłym roku pytałam również o Państwa Showroom. Proszę powiedzieć, jak się rozwija i jakie mają Państwo plany odnośnie Evoltec Technology Days?

TP: Showroom pozostaje naszym kluczowym narzędziem w proponowaniu Klientom właściwych rozwiązań. Możliwość prowadzenia testów na swoim własnym materiale, weryfikacja realnego czasu cyklu jest najlepszym narzędziem do mierzenia zwrotu z inwestycji. Poza wizytami Klientów wykorzystujemy nasz showroom do organizacji dedykowanych warsztatów tematycznych (np. dla producentów szaf sterowniczych), które są świetną płaszczyzną wymiany doświadczeń — niekiedy nawet między naszymi Klientami.

Natomiast Technology Days to już nasze święto i flagowa impreza. W tym roku pokażemy ponad 50 maszyn znakomicie dopasowanych do potrzeb naszych Klientów – od urządzeń stanowiskowych, poprzez pełne automaty aż po możliwości budowania rozwiązań specjalnych. To wszystko zostanie wsparte aplikacjami monitorującymi produkcję, propozycjami finansowania i przede wszystkim wiedzą ekspertów z ramienia naszych dostawców. Biorąc pod uwagę prezentowaną przez nas ekspozycję mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to największe tego typu wydarzenie w branży w tej części Europy.

EB: Jakie są Państwa prognozy na ten rok?

TP: Wzrost cen oraz wzrost kosztów nie pozostają bez wpływu na część naszych projektów. Patrząc na rezultaty w pierwszym kwartale, mogę szczerze powiedzieć, że są poniżej moich oczekiwań; widoczna jest tendencja do zwlekania z realizacją projektów. Z drugiej strony widzę jak wiele projektów znajduje się na bardzo zaawansowanym etapie. Pozostaję więc w przekonaniu, że każdy kolejny kwartał 2024 będzie dla nas lepszy.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1