reklama
© Kostal
Przemysł elektroniczny |

Inwestycja Kostal w Lublinie zakończona

W czerwcu Evertiq pisał, że Kostal po raz pierwszy zdecydował się zainwestować w Polsce. Teraz Panattoni donosi o oddaniu nowego obiektu na Lubelszczyźnie — Panattoni Park Lublin IV i rozpoczęciu tam działalności przez czterech najemców. Jednym z nich okazał się właśnie Kostal.

Kostal Automobil Elektrik podpisał w czerwcu umowę z deweloperem nieruchomości przemysłowych na wynajem 15,5 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz około 1,7 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Teraz Panattoni podaje na swojej stronie internetowej, że niemiecki inwestor już się wprowadził do nowego oddziału, który został w pełni dostosowany do jego potrzeb, a przestrzenie produkcyjne zostały odpowiednio wydzielone. 

„Po przeanalizowaniu danych rynkowych oraz możliwości ulokowania nowego zakładu produkcyjnego, firma podjęła decyzję o stworzeniu nowego zakładu w Świdniku, w województwie lubelskim. Na ów wybór wpłynęły zalety w sferze logistyki: bliskość naszych zakładów w Ukrainie oraz zakładów naszych klientów na południe od Polski i w Europie Zachodniej. Ważnymi argumentami była dostępność siły roboczej w regionie, a także zachęty strefy ekonomicznej. Warto wspomnieć, że jest to początek działalności Grupy Kostal w Polsce” – mówił w czerwcu Radosław Szkup, członek zarządu i dyrektor zarządzający Kostal Automotive Poland.

Polski oddział dołączy do 46 oddziałów założonej w 1912 roku firmy, znajdujących się w 21 krajach: w Niemczech, Bułgarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, we Włoszech, Szwecji, Hiszpanii, Grecji, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie, Macedonii Północnej, Maroku, Brazylii, Chinach, Indiach, Japonii, Korei, Meksyku, a także w USA. 

Kostal nie poinformował jeszcze o inwestycji na swojej stronie internetowej. Evertiq będzie monitował sytuację. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1