reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cicor
Przemysł elektroniczny |

Cicor przejmuje rumuńską spółkę med-tech

Dostawca usług EMS, Grupa Cicor, rozszerza swoje możliwości inżynieryjne w sektorze technologii medycznych poprzez przejęcie rumuńskiej firmy inżynieryjnej Evolution Medtec Srl.

Evolution Medtec jest dostawcą usług inżynieryjnych z silnym naciskiem na zastosowania medyczne i paramedyczne. Firma jest aktywna w rozwoju i prototypowaniu aplikacji medycznych od 20 lat i obecnie zatrudnia 25 osób w rumuńskim Bukareszcie. Zakład, zarejestrowany przez FDA, posiada certyfikat ISO 13485.

W ostatnim roku obrotowym Evolution Medtec wygenerował sprzedaż w dolnym jednocyfrowym przedziale milionów euro z marżą EBITDA porównywalną z Grupą Cicor. Należy dodać, że wieloletnimi klientami specjalisty medtech są średnie i duże firmy produkujące urządzenia medyczne i przemysłowe w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Dzięki temu przejęciu Cicor jeszcze bardziej wzmacnia swoją wiedzę inżynieryjną i możliwości na rynku technologii medycznych. Firma twierdzi, że dalej będzie świadczyć usługi rozwojowe w istniejącej siedzibie Evolution Medtec pod kierownictwem obecnego zespołu zarządzającego.

Dzięki przejęciu Evolution Medtec i STS Defence, które zostało zakończone w styczniu 2024 r., Cicor stworzył silną platformę badawczo-rozwojową w europejskiej branży EMS, skutecznie podwajając zasoby do opracowywania wysoce zaawansowanych rozwiązań elektronicznych dla rynków medycznych, przemysłowych, lotniczych i obronnych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama