reklama
© Eway
Biznes |

Eway z kolejną współpracą

Polski operator i producent nawiązał współpracę z warszawskim MC2 Innovation, dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych, również w zakresie sztucznej inteligencji. Nowi partnerzy mają wspólnie rozwijać obecne i nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway.

Eway prężnie się rozwija i wielokrotnie podkreśla, że jest polską firmą, ze 100% polskim kapitałem i produkcją w Polsce, a jej inżynierowie, którzy wywodzą się z Politechniki Warszawskiej, stworzyli stacje ładowania samochodów ułatwiające elektromobilność. Stacje Eway to stacje AC, czyli wolnego ładowania, które polecają również producenci aut jako korzystne rozwiązanie dla trwałości baterii. 

Dzięki współpracy z MC2 Innovations, polski operator będzie w stanie rozwijać zaawansowane funkcje stacji Eway, by — jak podkreślono w komunikacie — jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby kierowców w Polsce i Europie. Jedną z tych zaawansowanych funkcji jest identyfikacji użytkowników, która właścicielowi stacji pozwala m.in. na własną, dynamiczną politykę cenową. Jeśli takim właścicielem jest na przykład hotel, to dzięki tej funkcji może on przyjąć inną taryfę za ładowanie dla swoich pracowników, inną dla gości, a jeszcze inną dla gości VIP, pisze Eway. 

„Dzięki współpracy naszych firm, stacje ładowania Eway zostaną wzbogacone o kolejne innowacyjne funkcje. Nasza ekspertyza w obszarze wsparcia technologicznego pozwoli Eway na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb klientów, a co za tym idzie – zwiększenie konkurencyjności na rynkach europejskich” – mówi Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations, w komunikacie prasowym.

Eway podkreśla, że nowe funkcjonalności w stacjach ładowania firmy będą wprowadzane stopniowo w najbliższych miesiącach.

„Od początku naszego działania mamy ambitne cele. Pierwszym z nich jest maksymalne ułatwienie elektromobilności – i do tego tematu podeszliśmy od podstaw, już na etapie tworzenia stacji. Drugim celem jest oczywiście komercjalizacja. Chcemy sprzedawać stacje nie tylko w Polsce, i to już się dzieje, ale i poza nią. Współpraca z MC2 Innovations ułatwi nam zaoferowanie kierowcom elektryków w Europie świetnej jakości, bezpiecznych i innowacyjnych stacji ładowania” – dodaje Karol Pawlak, CEO Eway.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2