reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Rivian Automotive redukuje zatrudnienie

Producent samochodów elektrycznych Rivian Automotive redukuje zatrudnienie ze względu na spadający popyt i tymczasowe zamknięcia zakładów. Jak podaje Agencja Reutera, łącznie dziesięć procent miejsc pracy ma zostać zlikwidowanych.

Jako przyczynę firma podaje spadek zamówień klientów w wyniku wyższych stóp procentowych oraz przestojów związanych z odnawianiem fabryk. 

W bieżącym roku finansowym Rivian planuje wyprodukować 57 000 pojazdów, co jest wynikiem znacznie niższym od prognozowanych przez analityków 81 700 sztuk. Warto dodać, że w ubiegłym roku z linii produkcyjnej zjechały 57 232 samochody. 

Cytowany przez Agencję Reutera Dyrektor Generalny grupy – RJ Scaringe – powiedział natomiast, że firma mocno wierzy w całkowitą elektryfikację przemysłu motoryzacyjnego, ale zdaje sobie sprawę z trudnych warunków makroekonomicznych w perspektywie krótkoterminowej.

Wspierany przez Amazon producent samochodów odnotowuje stratę niemal na każdym sprzedanym pojeździe. Firma spodziewa się jednak, że jeszcze w tym roku zaraportuje swój pierwszy kwartał z dodatnią marżą brutto.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama