reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Biznes |

Ekoenergetyka podbija Europę swoimi ładowarkami

Minęło ledwie kilka dni od informacji, że Ekoenrgetyka dostarczy ok. 140 ładowarek do autobusów elektrycznych firmie Nobina, czyli największemu skandynawskiemu operatorowi transportu publicznego, a już teraz dowiadujemy się, że zielonogórska spółka zawarła kolejną umowę. Tym razem dostarczy ponad 1100 ładowarek do Paryża.

RATP, założony w 1948 roku francuski operator transportu publicznego, jest znany — jak podkreśla Ekoenergetyka w aktualnościach — ze swojego doskonałego systemu metra i rozbudowanych usług kolejowych, wykonał skok rozwojowy w zakresie zrównoważonej mobilności. RATP, kontynuując elektryfikację transportu miejskiego, zamówił od Ekoenergetyki 1 100 ładowarek.

Zielonogórska firma uważa, że Paryż już w tym momencie jest liderem w elektryfikacji miast, ponieważ może poszczycić się dużą flotą autobusów elektrycznych i w pełni elektrycznym systemem metra. RATP, zawsze przodujące w zakresie zrównoważonych inicjatyw, a obecnie zwiększa swoje zaangażowanie poprzez modernizację infrastruktury ładowania.

„Wdrożenie obejmuje ustawienie ładowarek w 5 różnych lokalizacjach na terenie Paryża. Chociaż sieć posiada już ładowarki o mocy 90 kW, nacisk kładzie się na bardziej wydajne rozwiązania w zakresie ładowania, dostosowane do potrzeb floty miejskiej. Najlepszą strategią okazało się nocne ładowanie w zajezdniach, zapewniające, że flota będzie gotowa do pracy każdego ranka, w pełni mocy i przy minimalnym wpływie na sieć miejską w godzinach szczytu” — opisuje Ekoenergetyka. 

Równocześnie zielonogórska firma podkreśla, że współpraca z RATP nie jest czymś zupełnie nowym, bowiem firmy współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu, opracowując rozwiązania, które są nie tylko innowacyjne, ale i przyjazne dla środowiska. 

Nowy projekt jest dla Ekoenergetyki świadectwem tego partnerstwa i wspólnej wizji dotyczącej bardziej ekologicznej przyszłości.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama