reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix
Przemysł elektroniczny |

SK hynix wyprzedał swoje zapasy pamięci HBM na 2024 rok

Firmy, które potrzebują pamięci HBM, by ulepszać swoje aplikacje AI, niech od razu zrezygnują z SK hynix. Koreański gigant pamięci nie ma bowiem już nic do zaoferowania, zdążył już wyprzedać tegoroczne zapasy.

W swoim poście na blogu firma ujawniła, że wyprzedała już tegoroczne zapasy. Co więcej, ogromnych zamówień spodziewa się również w 2025 r. Powodem tak wzmożonego popytu ma być fakt, że firmy takie jak NVIDIA i AMD projektują urządzenia nowej generacji, które wymagają pamięci HBM3e i HBM4. NVIDIA wypuściła już swój procesor graficzny H100 AI z pamięcią HBM3, a jej zmodernizowany procesor graficzny H200 AI i procesor graficzny Blackwell B100 AI będą wyposażone w pamięć HBM3e. Z kolei nowy procesor graficzny AMD Instinct MI300X AI również zawiera HBM3.

"Wraz z dywersyfikacją i postępem generatywnych usług AI, popyt na HBM, rozwiązanie pamięci AI, eksplodował. HBM, dzięki swojej wysokiej wydajności i dużej pojemności, jest monumentalnym produktem, który wstrząsa konwencjonalną wiedzą, że półprzewodniki pamięci są tylko częścią całego systemu” — skomentował Kim Ki-tae, wiceprezes SK hynix.

Jest to kolejna dobra wiadomość dla SK hynix, które w styczniu odnotowało za 4. kwartał 2023 r. zysk operacyjny w wysokości 346 mld wonów (259 mln USD). Podczas poprzednich czterech kwartałów firma mierzyła się ze stratami.

SK Hynix spodziewa się, że cały rynek pamięci odnotuje w tym roku wzrost. Powodem tego ma być nieustanne zwiększanie się cen. Równocześnie firma planuje dalej koncentrować się na wysokowydajnych produktach DRAM, takich jak HBM3E i HBM4, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pamięć AI, serwery AI i aplikacje AI na urządzeniach. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama