reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka_EEP
Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka z kolejnym dużym kontraktem w Skandynawii

Ekonergetyka dostarczy ok. 140 ładowarek do autobusów elektrycznych firmie Nobina, czyli największemu skandynawskiemu operatorowi transportu publicznego. Oznacza to kontynuację polskiego producenta infrastruktury pojazdów elektrycznych o dużej mocy w regionie skandynawskim.

Założona w 2009 roku w Zielonej Górze firma staje się wiodącym europejskim producentem do pojazdów elektrycznych. Swoją pozycję umacnia właśnie kontynuacją ekspansji na rynkach skandynawskich poprzez podpisanie nowego kontraktu z największym skandynawskim operatorem transportu publicznego — firmą Nobina. 

Ekoenergetyka informuje w komunikacie prasowym, że zainstaluje w tym roku swoje ładowarki Axon Easy 120 kW i 180 kW w czterech zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji, Sztokholmie, uruchamiając je do stycznia 2025 roku. Nobina posiada największą bezemisyjną flotę autobusową w całej Skandynawii i zatrudnia 13 000 osób w czterech krajach, podczas gdy Ekoenergetyka dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich, podkreśla zielonogórska firma. 

“Ten kontrakt to ważny wotum zaufania dla Ekoenergetyki, od głównego gracza na wymagającym rynku" - mówi Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki, w komunikacie prasowym. "Nasza współpraca z firmą Nobina ma świetny początek i jesteśmy dumni, że możemy z nią współpracować, budując przyszłość zrównoważonego transportu w Sztokholmie i całym regionie skandynawskim".

Stacje ładowania Axon Easy firmy Ekoenergetyka będą zlokalizowane w zajezdniach autobusowych firmy Nobina w Sztokholmie. Jak podkreśla Ekoenergetyka, ładowarki te są znane ze swojej wydajności i niezawodności, idealne do szybkiego ładowania w tętniącym życiem mieście.

“Jesteśmy zadowoleni ze wstępnych wyników naszej współpracy z Ekoenergetyką i cieszymy się na bliską współpracę z nimi" – dodaje Lisa Sievert, dyrektor ds. elektryfikacji w firmie Nobina. "Nasi klienci wymagają wysokiej jakości, niezawodnego, ekologicznego transportu, a dzięki Ekoenergetyce znaleźliśmy partnera, który może nam pomóc w jego zapewnieniu".

W komunikacie nie podano szczegółów umowy dotyczących kwestii finansowych. 

Ekoenergetyka podkreśla, że jej ekspansja jest wspierana przez Enterprise Investors, czyli wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Warto dodać, że Ekoenergetyka rozwija się w imponującym tempie – została założona w 2009 roku, wyrastając z akademickiego projektu badawczego Bartosza Kubika i współzałożyciela Macieja Wojeńskiego. Obecnie stała się rozpoznawalną europejska marką, która zatrudnia ponad 1 000 osób.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2