reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Microsoft i Intel zawierają istotną umowę

Podczas swojego pierwszego wydarzenia foundry— Intel Foundry Direct Connect — Intel Foundry ogłosiło ogromną wygraną projektową. Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, podzielił się informacją, że Microsoft wybrał projekt chipu, który planuje produkować w procesie Intel 18A. Umowa ta jest potencjalnie warta miliardy USD.

Podczas przemówienia Pata Gelsingera, prezes i dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella oświadczył, że Microsoft wybrał projekt chipu, który zamierza produkować w procesie Intel 18A.

Oznacza to, że Intel będzie produkował chipy zaprojektowane przez Microsoft dla Microsoftu.

"Jesteśmy w trakcie bardzo ekscytującej zmiany platformy, która zasadniczo zmieni produktywność każdej organizacji i całej branży" – powiedział Nadella. "Aby zrealizować tę wizję, potrzebujemy niezawodnych dostaw najbardziej zaawansowanych, wydajnych i wysokiej jakości półprzewodników. Dlatego jesteśmy tak podekscytowani współpracą z Intel Foundry i dlatego wybraliśmy projekt chipu, który planujemy produkować w procesie Intel 18A".

Intel Foundry ma na swoim koncie zwycięstwa projektowe w różnych generacjach procesów technologicznych, w tym Intel 18A, Intel 16 i Intel 3, a także liczbę klientów korzystających z możliwości Intel Foundry ASAT, w tym zaawansowanego pakowania.

Intel Foundry twierdzi, że łączna wartość transakcji w zakresie wafli i zaawansowanych opakowań przekracza 15 mld USD.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1