reklama
reklama
reklama
© infineon
Biznes |

Infineon sprzedaje dwa zakłady produkcyjne firmie ASE

Niemiecki producent półprzewodników Infineon sprzeda swoje dwa zakłady produkcyjne, jeden w Cavite na Filipinach i jeden w Cheonan w Korei Południowej, dwóm spółkom zależnym ASE.

W następstwie transakcji ASE przejmie operacje z istniejącymi pracownikami i będzie dalej rozwijać oba zakłady, aby wspierać wielu klientów. Ponadto ASE i Infineon zawarły długoterminowe umowy na dostawy, w ramach których Infineon wciąż będzie otrzymywać wcześniej ustalone usługi, a także usługi dla nowych produktów.

Łącząc wolumeny produkcyjne w Cavite i Cheonan pod nowym właścicielem, Infineon i ASE będą w stanie wykorzystać wzajemne potencjały synergii, które według firm wygenerują bardzo korzystny wzrost dla obu stron.

"Mamy doskonałe, bardzo kompetentne zespoły i świetne osiągnięcia w zakresie najwyższych standardów jakości w obu zakładach, Cavite i Cheonan" – mówi Alexander Gorski, EVP i Head of Backend Operations w Infineon, w komunikacie prasowym. "ASE jest zaufanym, strategicznym partnerem Infineonu od wielu lat i będzie doskonałym nowym właścicielem, mającym zamiar kontynuować tę udaną ścieżkę i jeszcze bardziej wzmocnić obie fabryki. Sprzedaż naszych zakładów firmie ASE jest zgodna ze strategią produkcyjną Infineonu, zapewniając wzajemne synergie i umożliwiając dalszy wzrost przy jednoczesnym wzmocnieniu odporności łańcucha dostaw".

Zakład w Korei Południowej, Infineon Technologies Power Semitech, to zaplecze produkcyjne, w którym zatrudnionych jest około 300 pracowników. Fabryka znajduje się w Cheonan, około 60 mil na południe od Seulu. Infineon Technologies Cavite to zakład produkcyjny zatrudniający ponad 900 pracowników, zlokalizowany w jednej z najszybciej rozwijających się i najbardziej uprzemysłowionych prowincji na Filipinach.

Oba segmenty rynku motoryzacyjnego i zarządzania energią są opisywane jako strategiczne obszary zainteresowania ASE.

"Przejęcie zakładów Infineonu w Cavite i Cheonan oznacza silne zaangażowanie ASE w tworzenie strategicznego, długoterminowego partnerstwa z Infineonem w zakresie opracowywania rozwiązań produkcyjnych dopasowanych do przyszłych możliwości rozwoju. Biorąc pod uwagę wiodącą pozycję rynkową firmy Infineon w branży motoryzacyjnej i półprzewodników mocy oraz wiodącą pozycję ASE w produkcji półprzewodników, partnerstwo to tworzy rozwiązanie korzystne dla całego ekosystemu, od firm produkujących produkty po konsumenta końcowego" – dodaje dr Tien Wu, dyrektor operacyjny ASE.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta pod koniec drugiego kwartału kalendarzowego 2024 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2