reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Medha Group nabyła udziały firmy Enika z siedzibą w Łodzi

Jak podaje Medha w swoim komunikacie prasowym, spółka nabyła pakiet udziałów w firmie Enika z siedzibą w Łodzi. W ten sposób Enika dołącza do grupy Medha w projektowaniu i produkcji urządzeń energoelektronicznych w obszarze technologii kolejowych, autobusowych i tramwajowych.

Firma Enika Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompletnego wyposażenia elektrycznego i energoelektronicznego dla miejskiego transportu publicznego (tramwajów, trolejbusów, autobusów zeroemisyjnych) oraz dla kolei. Firma działa głównie w Polsce i na rynkach Europy Wschodniej.

Z kolei Medha Group w szczególności specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie rozwiązań energoelektronicznych dla transportu szynowego i drogowego. Posiada zakłady produkcyjne i oddziały w Indiach, Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych.

„Enika z dumą dołącza do rodziny Medha, co pozwoli na wykorzystanie synergii technicznych i handlowych w zakresie technologii kolejowej, tramwajowej i autobusowej" – powiedział Bartosz Szyller, nowo mianowany prezes Eniki i członek rodziny założycielskiej. "Połączenie globalnego doświadczenia firmy Medha w branży kolejowej oraz zaawansowanej technologii Enika dla pojazdów miejskich, wzajemnie uzupełni portfolio produktów z korzyścią dla wszystkich naszych klientów".

"Medha jest zaufanym i niezawodnym dostawcą usług i rozwiązań dla wielu producentów na runku kolejowym i innych pojazdów" – powiedział Lorenzo Stendardi, członek zarządu Medha Holdings. "Współpraca z firmą Enika pozwoli zarówno na wzbogacenie naszej oferty w zakresie technologii tramwajowej/LRV, jak i na wykorzystanie synergii przemysłowych na dynamicznym polskim i wschodnioeuropejskim rynku kolejowym. Cieszymy się z rozpoczęcia naszej współpracy."


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama