reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Przemysł elektroniczny |

BYD otworzy swój zakład produkcyjny pojazdów elektrycznych na Węgrzech

Największy na świecie producent samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in otworzy na Węgrzech swój pierwszy europejski zakład produkcyjny.

Firma BYD z siedzibą w Chinach została założona w 1995 roku jako zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo przemysłowe. Po ponad 28 latach szybkiego rozwoju stała się jednym z największych graczy w branży elektronicznej, motoryzacyjnej, energii odnawialnej i transportu kolejowego. BYD pracuje również nad elektryfikacją miejskiego transportu publicznego w celu zmniejszenia globalnej emisji gazów cieplarnianych, podejmując inicjatywę "Ochłodzenia Ziemi o 1°C".

W ostatnich latach BYD stał się potęgą motoryzacyjną. Firma sprzedała ponad 2.5 miliona samochodów w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2023 r., co czyni ją największym na świecie producentem samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in (zwanych również nowymi pojazdami energetycznymi lub NEV).

Chińska firma zamierza zbudować swój  zakład produkcji pojazdów elektrycznych na terenie o powierzchni około 300 hektarów na Węgrzech. Dzięki inwestycji powstaną tysiące miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej.

W ubiegłym roku w Europie sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła o ponad 17% i stanowiła ponad 20% sprzedaży nowych samochodów osobowych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1