reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© intel
Przemysł elektroniczny |

Rząd USA rozważa 10 mld USD wsparcia dla Intela

Administracja Bidena prowadzi podobno rozmowy z Intelem w sprawie przyznania firmie produkującej chipy ponad 10 mld USD w formie pożyczek i bezpośrednich dotacji.

Według doniesień Bloomberga, Departament Handlu USA, który obsługuje budżet ustawy CHIPS w wysokości 53 mld USD, omawia pakiet wsparcia z przedstawicielami Intela.

Ustawa została wprowadzona w celu pobudzenia inwestycji wewnętrznych w amerykańską produkcję chipów i rozwój lokalnego łańcucha dostaw. Jednakże dotacje pojawiają się powoli.  Do tej pory przyznano tylko dwie znaczące subwencje. W grudniu Departament Handlu zadeklarował 35 mln USD dla firmy zbrojeniowej BAE Systems na zwiększenie produkcji chipów dla samolotów wojskowych. Krótko po tym zadeklarował również 162 mln USD dla Microchip Technology na ulepszenie zakładów w Colorado Springs w stanie Kolorado oraz Gresham w stanie Oregon.

Intel jest prawdopodobnie największym skarbem Stanów Zjednoczonych, z bogatą historią i ogromnymi wpływami. Firma buduje obecnie zakłady w całych Stanach Zjednoczonych, inwestując 3,5 mld USD w zakład w Nowym Meksyku i rozbudowując obiekty w Ohio i Arizonie.

W swoim raporcie Bloomberg spekulował, że rzekome dotacje z Chips Act mogą sfinansować nowe budynki lub po prostu przyspieszyć istniejące projekty, które są opóźnione.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2