reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Trilux
Przemysł elektroniczny |

W Świdniku ruszyła budowa fabryki niemieckiej firmy

Założona w 1912 roku niemiecka firma Trilux, która projektuje i produkuje oświetlenie elektryczne i oprawy oświetleniowe, ogłosiła w maju rozpoczęcie ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej, a co za tym idzie — wybudowanie tam swojej pierwszej fabryki. Wybór padł na Polskę, a pod koniec zeszłego tygodnia wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję. Wykonawcą będzie gigant w tej branży — firma Panattoni.

W Świdniku Panattoni rozpoczęło budowę nowej fabryki niemieckiej firmy Trilux, w której zatrudnienie znajdzie 250 osób. Zakład będzie miał powierzchnię 23 000 m kw.

„Inwestycja umożliwi Grupie TRILUX nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki w tej części Europy, ale także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT” – mówi Hubertus Volmert, CEO Grupy TRILUX, w komunikacie. „Naszym celem jest konsolidacja, ale też dalszy rozwój sprzedaży i umocnienie naszej pozycji na niezwykle szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej”.

TRILUX zadanie wybudowania nowego zakładu produkcyjnego w Świdniku powierzył firmie Panattoni, która w Polsce dostarczyła już ponad 14,6 mln m kw. powierzchni przemysłowej, z czego około 30 proc. stanowią realizacje szyte na miarę (BTS). W jej portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej jest już ponad 100 obiektów wybudowanych w formule built-to-suit. Ten najnowszy powstaje w Świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej, a w transakcji pośredniczyła agencja doradcza CBRE.

Trilux posiada sześć zakładów produkcyjnych w Europie i Azji. W Polsce firma obecna jest od 2005 roku, a jej warszawskie biuro pełni funkcję hubu biznesowego dla Europy Wschodniej. Teraz powstanie tu również pierwsza w regionie fabryka firmy, która ma istotne znaczenie dla strategii rozwoju całej grupy.

„Przy wyborze lokalizacji Polska nie była jedynym krajem branym pod uwagę. Cieszę się ogromnie, że w procesie due diligence to właśnie nasz kraj wygrał” – mówił Arkadiusz Lewenko, General Manager Central & Eastern Europe, TRILUX, w komunikacie. „Wierzę, że demokratyczną i otwartą kulturą pracy, która jest rzeczywistym wyróżnikiem TRILUX jako pracodawcy, uda nam się nie tylko przyciągnąć do naszego zakładu w Świdniku wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, ale także osoby o takich specjalizacjach, jak inżynier procesu ds. zarządzania łańcuchem dostaw czy planista produkcji.”


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2