reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

Intel chce pozyskać 2 mld USD na zakład w Irlandii

Według doniesień prasowych, Intel Foundry Services (IFS) chce pozyskać 2 miliardy USD na budowę nowego zakładu produkcji półprzewodników w Irlandii.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, IFS chce rozszerzyć swoją działalność, aby świadczyć usługi foundry dla klientów na całym świecie, zwłaszcza tych działających na dynamicznie rozwijającym się rynku komputerów AI.

Amerykańska gigant podjął się misji poszerzenia swojej bazy produkcyjnej, aby nadążyć za rywalami w dziedzinie projektowania i produkcji chipów.

Intel inwestuje również 3,5 mld USD w działalność w Nowym Meksyku i 17 mld EUR w budowę najnowocześniejszej fabryki półprzewodników w Magdeburgu w Niemczech. Planowane jest również utworzenie nowego centrum badawczo-rozwojowego i projektowego we Francji oraz zwiększenie możliwości w zakresie badań i rozwoju, produkcji i usług foundry w Irlandii, Włoszech, Polsce i Hiszpanii.

Intel Ireland zatrudnia około 4 900 osób w zakładach produkcyjnych w Leixlip w Co Kildare oraz 300 osób w ośrodku badawczo-rozwojowym w Shannon.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1