reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© microsoft
Przemysł elektroniczny |

Ogromna inwestycja Microsoftu w Niemczech

Microsoft zapowiedział miliardowe inwestycje, głównie w rozwój sztucznej inteligencji w Niemczech. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zainwestować 3,2 mld euro w rozbudowę infrastruktury chmurowej i AI w całych Niemczech. Informację tę ogłosił wiceprezes Microsoftu, Brad Smith.

Lista inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącego zakładu we Frankfurcie nad Menem oraz utworzenie nowych mocy produkcyjnych w Bedburgu, Bergheim i Elsdorf koło Kolonii. Smith, cytowany przez agencję AFP, powiedział, że celem jest umożliwienie niemieckiej gospodarce czerpania korzyści ze sztucznej inteligencji, aby dalej umacniać jej wiodącą pozycję na świecie pod względem konkurencyjności. Jego zdaniem ważne sektory gospodarki, takie jak przemysł motoryzacyjny i farmaceutyczny, potrzebują nowoczesnych technologii.

Według podanych informacji, Microsoft chce budować "zaawansowaną infrastrukturę IT" i oferować firmom "usługi platformy AI". Zarówno start-upy, jak i duże korporacje mają mieć możliwość samodzielnego opracowywania, rozpowszechniania i wykorzystywania modeli oraz aplikacji AI. Własne usługi AI Microsoftu będą również łatwiej dostępne dla klientów.

Amerykańska firma chce również współpracować z firmami partnerskimi w celu opracowania programów szkoleniowych w zakresie budowania umiejętności AI, pisze dalej AFP. 

W związku z inwestycją, nawet ponad 1,2 miliona osób zyska możliwość nauczenia się, jak korzystać i rozwijać aplikacje AI.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama