reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ACC
Przemysł elektroniczny |

Nowe fundusze przyspieszą budowę sieci akumulatorów ACC

ACC poinformowało, że zakończyło proces zaciągania kredytów o łącznej wartości 4,4 mld euro, zwiększając tym samym środki na budowę swoich trzech gigafabryk do produkcji ogniw litowo-jonowych we Francji, Niemczech i Włoszech, a także na badania i rozwój.

Firma twierdzi, że przedsięwzięcie to przyspieszy rozwój ACC i wzmocni jej pozycję jako gracza w branży akumulatorów. Należy dodać, że zgodnie z harmonogramem, w grudniu 2023 roku, ACC rozpoczęło w swojej fabryce Billy-Berclau Douvrin Gigafactory we Francji produkcję dla Stellantis. 

ACC chce zaspokoić zwiększający się popyt, dlatego zdecydowało się rozpocząć budowę drugiego zakładu na terenie Francji, jeszcze przed rozpoczęciem budowy pierwszego zakładu w Niemczech i podwójnego we Włoszech.

Pakiet zadłużenia przyczyni się do sfinansowania tych zdolności i jest w pełni gwarantowany przez konsorcjum banków komercyjnych.

"Przejście na elektryfikację pojazdów wciąż trwa. Aby sprostać temu ogromnemu wyzwaniu, nasi klienci muszą być w stanie polegać na solidnych i niezawodnych europejskich graczach, takich jak ACC, zdolnych do dostarczania dużych ilości konkurencyjnych akumulatorów o niskim śladzie CO2. Dzięki wsparciu światowej klasy społeczności finansowej widzimy wyraźne dowody zaufania, jakim obdarzany jest projekt ACC. Poza tą operacją, będziemy określać nasze potrzeby w miarę zawierania kolejnych umów. Zdecydowanie patrzymy w przyszłość, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych" — powiedział Yann Vincent, dyrektor generalny ACC.

Stellantis, Mercedes-Benz i Saft, trzej akcjonariusze ACC, okazują swoje zaangażowanie poprzez współpracę z ACC i udział w podwyższeniu kapitału. Do końca marca 2024 r. i po kolejnym dokapitalizowaniu, Stellantis będzie właścicielem 45% akcji ACC, Mercedes-Benz 30%, a Saft 25%.

Stellantis i Mercedes-Benz potwierdzają swoje zaangażowanie jako udziałowcy i klienci modułów akumulatorowych ACC. Firmy te zgodziły się zmodyfikować udziały kapitałowe ACC i planują stopniowo zwiększać swoje udziały w tej spółce.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama