reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Murata
Biznes |

Murata rozpocznie budowę nowego centrum R&D

Murata poinformowała, że utworzy Moriyama Innovation Center jako nowe centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowane przed stacją Moriyama w prefekturze Shiga. Budowa rozpocznie się w lutym 2024 r. i ma zostać ukończona w maju 2026 r.

Utworzenie Moriyama Innovation Center ma na celu rozszerzenie podstawowych możliwości firmy w zakresie badań, planowania i projektowania zarówno w istniejących, jak i nowych obszarach działalności. Utworzenie centrum usprawni działalność badawczo-rozwojową firmy Murata, a także wzmocni jej relacje z różnymi interesariuszami, w tym klientami i podwykonawcami.

Geograficzne zalety położenia nowego centrum – w pobliżu siedziby głównej i zakładów Murata zlokalizowanych w pobliżu prefektury Shiga – pozwolą również na silniejszą koordynację z innymi centrami planowania oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi.

Po ukończeniu, centrum innowacji zaoferuje firmie Murata 64 850 metrów kwadratowych powierzchni, podzielonej na 18 pięter. Firma twierdzi, że zainwestuje około 46 miliardów JPY, czyli 285 milionów euro (wyłącznie wydatki na grunty i budynki) w to przedsięwzięcie. 

W centrum, po jego uruchomieniu, zatrudnienie znajdzie od 1 000 do 1 600 pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama