reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tower
Biznes |

Tower zbuduje fabrykę w Indiach za 8 mld USD?

Według doniesień medialnych, firma Tower Semiconductor złożyła propozycję stworzenia nowego zakładu produkcyjnego, którego połowę kosztów miałby pokryć indyjski rząd.

The Indian Express uważa, że izraelski producent chipów Tower Semiconductor prowadzi rozmowy z przedstawicielami indyjskiego rządu w sprawie dofinansowania budowy fabryki w tym kraju, która miałaby produkować chipy w technologii 65 nm i 40 nm. Spekuluje się, że Indie miałyby pokryć połowę z kwoty 8 mld USD.

To wszystko to niepotwierdzone informacje, ale Tower i Indie mają za sobą długą historię. Już wcześniej Tower złożył propozycję budowy fabryki w Karnatace w ramach Międzynarodowego Konsorcjum Półprzewodników (ISMC) – spółki joint venture pomiędzy Tower, Next Orbit Ventures z siedzibą w Abu Dhabi i Intel Corp. ISMC było kluczowym elementem planu premiera Narendry Modiego o wartości 10 mld USD, mającego na celu zachęcenie firm do tworzenia zakładów półprzewodnikowych w Indiach.

Projekt ten został jednak anulowany, gdy Tower rozpoczął fuzję z Intelem (która została później unieważniona). Jednak teraz, gdy transakcja Intel-Tower Semiconductor została wycofana, wydaje się, że negocjacje zostały wznowione.  

Tower Semiconductor obsługuje ponad 300 klientów na całym świecie w różnych sektorach, w tym motoryzacyjnym, medycznym, przemysłowym, konsumenckim, lotniczym i obronnym. Według TrendForce, Tower Semiconductor zajmuje siódme miejsce pod względem globalnych przychodów z działalności foundry.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama