reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon zmodernizuje Fab 25 w Teksasie

Rutger Wijburg, Chief Operations Officer at Infineon Technologies, ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Infineon kompleksowo zmodernizuje swój Fab 25 zlokalizowany w stolicy Teksasu — Austin.

Modernizacja teksańskiego zakładu jest dla Infineonu ważną inwestycją, która ma wzmocnić działalność firmy. Rutger Wijburg podkreśla również, że przedsięwzięcie to jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia neutralności węglowej, którą Infineon chce osiągnąć do 2030 roku.

Fab 25 odgrywa kluczową rolę w globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników, ponieważ produkuje rocznie nawet miliard chipów półprzewodnikowych dla największych firm motoryzacyjnych, przemysłowych i komunikacyjnych na całym świecie.

Inwestycja ma zostać sfinansowana z własnych funduszów Infineonu i objąć modernizację istniejącej infrastruktury. Dzięki temu przedsięwzięciu zwiększona zostanie wydajność operacyjna, nowe sprzęty zainstalowane, a możliwości zakładu rozwinięte. Infineon chce tymi działaniami zaspokoić obecny i przyszły popyt. 

Zdaniem Głównego Dyrektora Operacyjnego w jednym z największych niemieckich przedsiębiorstw, zastosowanie najnowocześniejszych maszyn i systemów ma umożliwić dalsze znaczne zmniejszenie śladu węglowego zakładu po tym, jak w 2022 r. został przestawiony w 100% na zieloną energię.

„Jesteśmy przekonani, że nadszedł właściwy czas, aby zainwestować w Fab 25. Pomoże nam to zapewnić niezawodne dostawy w nadchodzących latach i wykorzystać długoterminowe możliwości rozwoju, które dekarbonizacja i cyfryzacja oferują nam i naszym klientom” — pisze Rutger Wijburg, Chief Operations Officer w Infineon Technologies, na swoim koncie na LinkedInie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama