reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICAPE
PCB |

ICAPE dokonuje dwóch przejęć

Grupa ICAPE, globalny dystrybutor technologii obwodów drukowanych oraz niestandardowych części elektromechanicznych, ogłosiła w poniedziałek, 12 lutego, przejęcie P.C.S. — włoskiego dystrybutora oraz firmy projektowej Studio E2.

Jak tłumaczy ICAPE, P.C.S. Srl to włoska firma, która przez 30 lat zajmowała się produkcją płytek PCB, a w 2015 roku przeszła na dystrybucję obwodów drukowanych. P.C.S. Srl zapewnia kompleksową wiedzę w całym łańcuchu wartości PCB, zapewniając wysokiej jakości doradztwo od produkcji po sprzedaż produktów. Zdaniem ICAPE to właśnie know-how włoskiej firmy przyczyniło się do zbudowania portfolio składającego się z 80 klientów zlokalizowanych w obszarze przemysłowym Lombardii. Warto dodać, że w 2022 roku firma P.C.S. Srl wygenerowała roczny przychód netto w wysokości ponad 700 000 euro.

Studio E2 posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami we wszystkich sektorach elektroniki cywilnej i przemysłowej. Firma, składająca się z 3 inżynierów, zapewnia ponad 70 klientom pełen zakres usług, od projektowania obwodów drukowanych po inżynierię mechaniczną i elektroniczną, a także tworzenie dokumentacji wymaganej na każdym etapie życia produktu. Jak podaje ICAPE, w 2022 roku Studio E2 odnotowało roczny przychód netto w wysokości ponad 275 000 euro.

Grupa ICAPE podkreśla, że ma już ugruntowaną pozycję na Półwyspie Apenińskim, gdzie prężnie działa jej spółka zależna — ICAPE Italia. Jednak za sprawą obu przejęć, jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycje we Włoszech, a zwłaszcza w Lombardii.

Równocześnie przejęcie Studio E2 uzupełni szeroki zakres usług świadczonych przez Grupę ICAPE swoim klientom o projektowanie obwodów drukowanych. Reasumując, dzięki temu Grupa będzie mogła poszczycić się kompleksową wiedzą specjalistyczną w całym łańcuchu wartości obwodów drukowanych — od projektu po dostawę do klienta końcowego.

"Chociaż skromne w porównaniu z naszymi poprzednimi przejęciami w Europie, operacje te konsolidują naszą strategiczną pozycję w łańcuchu wartości PCB, zapewniając nam jednocześnie nową solidną bazę w Lombardii, włoskim regionie słynącym z dynamiki gospodarczej" — stwierdził Yann Duigou, dyrektor generalny ICAPE Group, w komunikacie prasowym. "P.C.S. posiada bazę klientów składającą się z osiemdziesięciu producentów reprezentujących wszystkie sektory działalności, które napędzają ten obszar przemysłowy. Podobnie jak w przypadku każdego z naszych przejęć, kluczowym kryterium wyboru był potencjał synergii między naszymi dwoma podmiotami. Biorąc pod uwagę ten potencjał, nasza spółka zależna ICAPE Italia powinna szybko skorzystać z doświadczenia wniesionego przez P.C.S. Przejęcie Studio E2 umożliwi nam wniesienie nowej wiedzy o wysokiej wartości dodanej dla naszych lokalnych i międzynarodowych klientów. Co więcej, oferując tę dodatkową działalność w zakresie projektowania PCB, potwierdzamy rolę ICAPE Group jako kluczowego pośrednika technologicznego dla swoich klientów."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1