reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Asbis inwestuje w centrum dystrybucyjne

Asbis, dystrybutor produktów informatycznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poinformował w komunikacie prasowym, że za sprawą nowego centrum dystrybucyjnego w Kazachstanie powiększy swoją powierzchnię magazynową o ponad 30%.

Nowe centrum jest odpowiedzą na rosnący popyt w Kazachstanie, gdzie Asbis rozpoczął swoją ekspansję w 2022 roku. Inwestycja ma zakończyć się najpóźniej na początku 2025 roku — centrum będzie miało ok. 20 tys. m2 powierzchni.

"Kazachstan to jeden z najszybciej rosnących rynków w Azji. Od lat jesteśmy obecni w regionie Azji Centralnej i rynki te, w tym Kazachstan, są przez nas mocno rozwijane. Już mogę powiedzieć, że koncentracja na tych rynkach to nasz olbrzymi sukces. Rośniemy tu bardzo szybko, dlatego niezbędna jest nowa powierzchnia dystrybucyjna, która pozwoli nam szybciej i sprawniej zaopatrywać naszych klientów. Spodziewamy się kolejnych wzrostów rynkowych, ta inwestycja z pewnością się do tego przyczyni" – mówi Serhei Kostevitch, CEO grupy Asbis, w komunikacie prasowym.

Nowe centrum dystrybucyjne Asbisu będzie piątym w portfolio firmy. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2