reklama
reklama
reklama
© Nordic Semiconductor
Biznes |

Nordic Semiconductor podpisuje wieloletnią umowę z Arm

Nordic Semiconductor i Arm rozszerzyły swoje długoterminowe partnerstwo o nową umowę dotyczącą udostępniania IP, narzędzi, wsparcia i szkoleń dla obecnych i przyszłych produktów.

Obie firmy rozpoczęły współpracę w 2012 roku wraz z wprowadzeniem na rynek wieloprotokołowych układów SoC z serii Nordic nRF51. Od tego czasu Nordic dostarczył miliardy chipów wykorzystujących technologię Arm.

Nordic twierdzi, że nowa umowa umożliwi jej opracowanie kompleksowych rozwiązań potrzebnych do zasilania przyszłych urządzeń IoT w sektorach takich jak inteligentny dom, automatyka przemysłowa, opieka zdrowotna i urządzenia do codziennego użytku. Aplikacje te wymagają potężnych zasobów procesora do uruchamiania złożonego oprogramowania i modeli ML.

Nordic wierzy, że jego SoC czwartej generacji, takie jak nRF54H20, mogą wspierać te rynki. Układ nRF54H20 jest wyposażony w wiele procesorów Arm Cortex-M33.

"Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze partnerstwo z Arm za sprawą umowy licencyjnej ATA" – powiedział Svein-Egil Nielsen, CTO/EVP R&D w Nordic. "Nordic zyskał reputację wiodącego dostawcy technologii bezprzewodowych o niskim poborze mocy w dużej mierze dzięki współpracy z Arm. Dziś nasza strategia produktowa opiera się na tym dziedzictwie, wykorzystując jeszcze mocniejsze procesory i rozwiązania wielordzeniowe do uruchamiania najbardziej zaawansowanego oprogramowania aplikacyjnego i modeli uczenia maszynowego [ML]. Dzięki tej umowie będziemy mieli nieograniczony dostęp do najnowocześniejszych procesorów i technologii bezpieczeństwa wymaganych przez te produkty".

Nordic Semiconductor to norweska firma specjalizująca się w projektowaniu półprzewodników, jednak pozbawiona własnych zakładów produkcyjnych. Jej wieloprotokołowe systemy na chipie (SoC) z serii nRF51, nRF52, nRF53™, nRF54L i nRF54H oraz systemy komórkowe IoT i DECT NR+ z serii nRF91™ (SiP) wykorzystują mikroprocesory klasy Arm Cortex-M.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1