reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Advanced Graphene Products
Biznes |

Advanced Graphene Products ma nowego partnera

Polskie przedsiębiorstwo z Zielonej Góry podpisało umowę z założonym w 2015 roku Spectrum Group sp. z o.o. specjalizującym się w produkcji filamentów do druku 3D. Zgodnie z umową, Spectrum Group przejmie markę „Prografen” i będzie produkować filament do druku 3D, którego technologia wytwarzania została opracowana przez Advanced Graphene Products i jest chroniona patentem — podano w komunikacie.

Na mocy umowy Spectrum Group będzie wytwarzało filament „Prografen” wyłącznie na bazie dostarczonego przez Advanced Graphene Products czystego grafenu lub przedmieszek z grafenem (tzw. masterbatch’y). Przedmieszki z grafenem oraz czysty grafen będą dostarczane przez AGP  do Spectrum Filaments na zasadzie wyłączności. 

Advanced Graphene Products podkreśla, że wydzierżawi również linię do produkcji filamentu do drukarek na rzecz Spectrum Group. Tym samym AGP będzie otrzymywało prowizję od sprzedaży filamentu do druku 3D pod marką „Prografen” produkowanego przez Spectrum Group. Polskie spółki zawarły umowę na okres 7 lat.

„Nawiązanie partnerskiej umowy z firmą Spectrum Group daje nam możliwość zabezpieczenia przychodów ze sprzedaży grafenu do produkcji filamentów, których produkcją, na mocy naszego porozumienia, będzie zajmowała się firma Spectrum Group. Współpraca z dużo większym producentem pozwoli na efektywność ekonomiczną, której osiągnięcie okazało się trudne dla AGP. Produkcja filamentu przez firmę o większych od AGP możliwościach i zasobach finansowych umożliwi również zwiększenie skali sprzedaży. AGP będzie wyłącznym dostawcą grafenu do produkowanych filamentów pod marką „Prografen” oraz otrzyma prowizję od sprzedaży tego filamentu przez Spectrum Group. Ponadto w zawartej umowie wspólnie zadeklarowaliśmy prowadzenie dalszych dalszych prac badawczo – rozwojowych nad doskonaleniem technologii wytwarzania filamentu do druku 3D. Liczymy, że silna pozycja Spectrum Group na rynku filamentów przełoży się na dynamiczny rozwój dystrybucji innowacyjnego filamentu „Prografen”, którego właściwości pozwalają na szerokie zastosowanie w druku 3D przez odbiorców biznesowych i indywidualnych” – mówi Artur Wiechczyński, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A., w komunikacie prasowym. 

Advanced Graphene Products  zaznacza, że jej nowy partner, Spectrum Group Sp. z o.o. jest wiodącym producentem filamentu do drukarek 3D na rynku europejskim, który może poszczycić się jednym z najszerszych i najbardziej zaawansowanych portfolio produktowych, co pozycjonuje ją jako kluczowego dostawcę do klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych.

„Nawiązana współpraca pozwoli na przyśpieszenie aktualnie rozwijanych projektów R&D i z pewnością pozytywnie wpłynie na tempo rozwoju i konkurencyjność obydwu firm. Przejęcie marki Prografen stanowi strategiczny krok dla naszej firmy, otwierając nowe możliwości eksploracji różnych segmentów rynku, a także budowanie silniejszej pozycji na rynku. Prografen to innowacyjne rozwiązanie i technologia, która doskonale uzupełnia nasze dotychczasowe działania” – mówi Michał Żołądek, CEO Spectrum Group.

„Prografen”, czyli filament do druku 3D z domieszką grafenu opracowany przez polską spółkę, charakteryzuje się konkurencyjnymi parametrami mechanicznymi i wytrzymałościowymi w stosunku do znacznie droższych i trudniejszych w użyciu filamentów nylonowych lub kompozytowych. Gwarantuje on precyzyjny druk 3D, możliwość znacznego zwiększenia prędkości wydruku w stosunku do tworzyw niedomieszkowanych grafenem oraz wysoką jakość i powtarzalność wydruków, szczególnie istotne w produkcji masowej. Jak podkreśla Advanced Graphene Products, ma on zastosowanie w branży motoryzacyjnej, lotniczej, narzędziowej, elektronicznej i innych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2